Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Vienui viena: Rusija šalia Europos (9)

Komentarai:

reideriui, 2015 07 14 12:11
supranti kas vyksta pasaulyje? ar siaip sneki nesamones? jeigu nezinojai, kadafio libija buvo viena demokratiskiausiu saliu pasaulyje. ir dar vienas dalykas, jei tiki izraelio zvalgyba, tu pasmerktas, jei ne rusija kuri isaiskino jog jav centrine zvalgyba teike melaginga info apie iraka, taip pat ir gruzija, net iki dabar visi saukia rusai uzpuole gruzija. pasakysiu tik tiek, jei protas nesugeba suzinoti daugiau nei sugeba ar tiesiok zinai biski ir galvoji jog zinai viska tai stipriai klysti. asmeniskai klausimas tau. del ko vyksta sita kova? kas vyksta pasaulyje? ko mes nezinome? kas visa sita parada kontroliuoja? nuo kada viskas prasidejo? ir pats svarbiausias klausimas tau, koki vaidmeni zaidzia prezidentai?


Reideris, 2015 07 02 21:04
Amerikiečiai švelniai tariant pasielgė nesolidžiai,kai nesilaikė savo ambasadorės duoto žodžio.
---------------------------------
JAV ir negalėjo kitaip pasielgt ..Kuveitas tai ne tik didžiuliu naftos ir duju kontroles svertas,bet nedidele pamoka isnaglejusiams rytu diktatoriams,kurie mano gali tvarkyt Arabu pasauli kaip sugalvoją..

Reideris, 2015 07 02 21:00
Darai klaidą akcentuodamas Irako tirono neva turėtus WMD
-------------------------------------------
Vargiai,buvo atliktas Izraelio žvalgybos"Mosad"tyrimas.Pries pat JAV invazija i Iraka..Irako-Sirijos siena kirto didžiules masinu kolonos saugomas Irako saugumo pajėgu,2013 Asadas buvo apkaltintas panaudojęs masinio naikinimo ginklus Sirijoje,konkreciai Azarino dujas,istyrus lavonus sirijoje,buvo nustatyta,kad siu ginklu pedsakai panasus i tuos kurie naudoti pries kurdus anksciau...Ir apskritai jeigu JAV butu reikeja negi manai ,kad JAV nebutu suorganizavusi dideli ar nedideli radini Irako teritorijoje..Esme ta,kad JAV istikru tikejo,kad Sadamas
turi tokiu ginklu,tarp ju ir priemoniu pasigamint "nesvaria bomba"...
Del ambasadoriaus tai jau primena daugiau nei pasaka,ambasadorius neturi tokiu igaliojimu,kad galetu suteikt garantijas..:}}

akhba, 2015 07 01 09:42
Kad Sadamui ambasadore leido pulti Kuveita tai labai jau nesitiki plius kad kazkas butu tai pamates ir papasakojes. tik ten reiktu priiminti visa situacija . sadamas zinoma nesitikejo "Audros dykumoje" jis buvo JAV draugas regione, desimtmeti remtas visokiais budais (karine pagalba, finansais, patarejais) kare pries Irana. Taigi jis zinoma tikejosi jog jo avantiura praeis be pasekmiu, bet labai jau ten stipriai apsiskaiciavo. O 2003 ta valstybe jau neturejo galimybiu vykdyti atomine programa kodel jis buvo nuiverstas zino turbut tik busas su ceiniu.

Vytenis to Reideris, 2015 06 30 23:55
Darai klaidą akcentuodamas Irako tirono neva turėtus WMD. Viskas prasidėjo daug anksčiau. Invazijos į Kuveitą metu JAV iškrėtė kiaulystę Saddamui. Irako diktatorius seniai svajojo užimti Kuveitą. Bet jis nebuvo idiotas ir prieš inicijuodamas karinę invaziją panoro išsiaiškinti,kokia būtų JAV reakcija į šią invaziją. Pokalbio su JAV ambasadore metu buvo paklausta,kokia būtų JAV reakcija,jei Irako karinės pajėgos įsiveržtų į Kuveitą. JAV ambasadorė leido suprasti,kad amerikiečiai tokiu atveju liktų neutralūs,nesikištų. Irako tironas pamanė,kad jam uždegta žalia šviesa ir jis inicijavo invaziją. Saddamas taip ir nesuprato,kas įvyko. Vietoj neutralios pozicijos amerikiečiai pasirinko operaciją "Audra dykumoje". WTF? Amerikiečiai švelniai tariant pasielgė nesolidžiai,kai nesilaikė savo ambasadorės duoto žodžio. Kalbant apie WMD,juos galima tiesiog sunaikinti-nebūtina versti tirono disponuojančio WMD. Pavyzdžiui,Izraeliui irgi kažkada nepatiko Irako turima branduolinė programa. Žydai problemą išsprendė lengvai ir nesunkiai. Buvo organizuotas oro antskrydis,kurio metu sunaikintas branduolinis reaktorius.

%, 2015 06 30 08:58
Внешняя политика США в последние десятилетия отличается серьезными ошибками, а в настоящий момент Вашингтон и вовсе потерял способность объективно оценивать международную ситуацию, заявил президент Чехии Милош Земан.

Американцам недостает способности к самоанализу. Я рад, что (она) проявилась хотя бы в том, что (президент США Барак) Обама через пятьдесят лет отменил санкции против Кубы. Правда, интеллигентность проводимой политики измеряется длиной (временного) интервала, в течение которого исправляется ошибка. Если ваша реакция наступает через пятьдесят лет, то вы можете закончить как бронтозавры, которые вымерли раньше, чем смогли исправить собственные (эволюционные) ошибки», – приводит слова Земана в интервью Parlamentni Listy.
Чешский президент считает, что «США совершили целый ряд ошибок, говоря о вторжении в Ирак, где, как они утверждали, было оружие массового поражения, которого не оказалось». Кроме того, по его словам, они ошиблись в «планах проведения бомбардировок сирийских правительственных войск с наивными надеждами на то, что против этих правительственных частей воюют демократические силы». Это было до тех пор, «пока американцы не удостоились заметить, что там воюет «Аль-Каида», против которой ведется борьба в Афганистане», отметил президент.
Земан критически высказался по поводу усилий Вашингтона распространить за рубеж американскую модель политической системы.
«Это абсолютно бессмысленно. Попытка экспортировать свою политическую систему в страну с иной культурой и традицией завершится только тем, что в случае неудачи эта страна превратится в вашего врага, а в случае успеха вы эту страну развалите. Один из граждан на митинге сказал мне весьма интересное определение агрессора. Оно звучит так: агрессор тот, кто совершит нападение на какую-то страну раньше, чем США», – отметил глава государства.


Reideris, 2015 06 30 01:04
Grubia geopoline klaida galima vadinti tironų Irake ir Libijoje nuvertimą.
-------------------------------------------------
Su Sadamu tariamasi buvo iki begalybės,o viskas baigėsi atominės energetikos inspektorių išsiuntimu is salies ir praktiškai perspektyvoje atominės Irako programos atnaujinimu..Čia tas pats kaip pasidėt bomba po pagalve ir tikėtis,kad ji nesprogs..:}}
Del Libijos galima sutikt..:}}

Vytenis, 2015 06 29 22:27
Laimėtą karą prieš Gruziją vadinti Rusijos pergale yra absurdiška. Aš šiandien pėsčiomis ėjau 10 kilometrų. Eidamas kalbėjau telefonu. Po pokalbio atkreipiau didesnį dėmesį į tai, kas vyksta po mano kojomis. Pasirodo, kad eidamas aš sutraiškiau šimtus skruzdėlių. Ar tai, kas įvyko, galima vadinti mano pergale prieš skruzdėles? Rusija išties yra verta pagarbos dėl to,kad meta iššūkį JAV hegemonijai. Po SSRS žlugimo amerikiečiai pradėjo įsivaizduoti,kad yra pasaulio dievai. Toks įsivaizdavimas pamažu juos nuvedė į grubių geopolitinių klaidų liūną. Grubia geopoline klaida galima vadinti tironų Irake ir Libijoje nuvertimą. Derėjo susitarti su tironais,o ne versti juos. Dėka amerikiečių galime Irakas ir Libija gali "mėgautis" suirute, anarchija, islamistų siautėjimu. Netgi tokia valstybė kaip Lietuva jaučia grubios geopolitinės klaidos karčius vaisius:turėsime priimti keletą šimtų pabėgėlių, nes Pietų Europa jau nebesuvaldo pabėgėlių antplūdžio per Viduržemio jūrą (beje, tirono valdymo laikais per Libijos uostus neplūdo tiek daug migrantų; tironas valdė migrantų srautą).Taip, Kremlius Ukrainai iškrėtė daug kiaulysčių,bet bendrame pasauliniame kontekste šios kiaulystės neprilygsta toms,kurias Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose iškrėtė amerikiečiai.

ko noreti kai kgb bandytai valdo rusija, 2015 06 29 17:28
Viskas del imperijos

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (306)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (659)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras