Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Abejonės dėl Kinijos ekonomikos plėtros

2015 08 19

Silpnėjantis ekonomikos augimas, sumaištis akcijų rinkoje ir krintantis eksportas atspindi Kinijos ūkio sunkumus, tačiau ekspertai baiminasi, kad šalies bėdos rimtesnės, negu rodo oficialūs duomenys.

Nerimą dėl antros pagal dydį pasaulio ekonomikos sustiprino virtinė prastesnių, nei buvo tikėtasi, rodiklių. Liepą pramonės produkcija ir mažmeniniai pardavimai augo lėčiau, nei laukta. Be to, rinkas supurtė Kinijos centrinio banko sprendimas devalvuoti juanį. Šis žingsnis pakurstė nerimą dėl galimo įtampos atsinaujinimo tarp Kinijos ir Europos ar JAV ekonomikų. Silpnesnis juanis turėtų padėti Kinijos eksportui, o tai svarbu lėtėjančio ūkio kontekste.

Kinijos ekonomikos plėtra per pirmuosius du šių metų ketvirčius sulėtėjo iki 7 proc. Tai – lėčiausias tempas per tris dešimtmečius. To atspindys yra nekilnojamojo turto rinkos sunkumai ir iššūkių kupini bandymai pritraukti investicijų. Šalies ūkis gana pažeidžiamas, esama krizę pranašaujančių aspektų. Jie gali neigiamai atsiliepti ir kitų valstybių ekonomikos augimo perspektyvoms.

Investuotojai sunerimę dėl Kinijos ūkio, o ne itin patikimi šalies statistikos skaičiavimo metodai tokią poziciją tik sustiprina. Daugelis abejoja minėtų rodiklių tikrumu, ypač – palyginus su Jungtinių Valstijų ar Europos duomenimis. Kinijos situacija dažnai reiškia fantazijas, o ne realybę. Šiame kontekste kyla daugybė klausimų, koks iš tikrųjų yra Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP), kokie jo lėtėjimo mastai ir laukiami iššūkiai. Šalies svarba pasaulio ekonomikai yra milžiniška, tai – reikšminga rinka, įgaunanti vis didesnę įtaką tarptautinėje arenoje.

Kinija išsikovoja reikšmingą vietą ir geopolitinėje plotmėje, bando stovėti šalia Jungtinių Valstijų kaip viena iš pasaulio lyderių. Dėl visų šių priežasčių analitikai ir finansų rinkos atidžiai stebi Kinijos vadovų bandymus pertvarkyti ekonomiką sumažinant priklausomybę nuo eksporto. Siekiama, kad joje išaugtų vidaus paklausos vaidmuo.

Pagal 2015 m. rugpjūčio 12 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (368)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras