Japonijos ambasados renginiai, skirti 75-osioms vicekonsulo Čiunės Sugiharos Gyvybės vizų išdavimo metinėms pažymėti
Japonijos ambasada Lietuvoje 2015 09 01
Šiais metais pažymimos 75-osios Gyvybės vizų metinės. 19391940 metais Japonijos konsulate dirbęs vicekonsulas Čiunė Sugihara kartu su Nyderlandų Karalystės garbės konsulu Janu Zvartendijku 1940 metais išdavė žydų tautybės žmonėms vizas į Japoniją ir taip išgelbėjo tūkstančius gyvybių.
Net po Japonijos konsulato uždarymo 1940 metais Čiunė Sugihara tęsė Gyvybės vizų išdavimą Metropolio viešbutyje nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 4 d. Išvykdamas iš Lietuvos rugsėjo 4 d. jis vis dar dalijo Gyvybės vizas iki pat traukiniui išvykstant iš Kauno stoties.
Siekdama paskleisti žinią apie jų narsius žygdarbius Lietuvoje, rugsėjo 4 d. Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja renginius, skirtus paminėti šią sukaktį.
Atminimo renginiai:
Rugsėjo 4 d.
10:00 Memorialinės lentos atidengimo ceremonija Metropolio viešbutyje, Daukanto g. 21, Kaune.
10:30 Šokio trupės AURA atliekamas šokio spektaklis (Japonijos šokėja Kyrie Oda) Metropolio viešbutyje, Daukanto g. 21, Kaune.
11:00 Memorialinės lentos atidengimo ceremonija Kauno geležinkelio stotyje ir pranešimas apie proginio voko ir antspaudo, skirtų Čiunei Sugiharai ir Janui Zvartendijkui 75-ųjų Gyvybės vizų metinių proga, išleidimą. Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16, Kaunas.
12:0015:00 Kauno geležinkelio stotyje trijų dokumentinių filmų peržiūra. Išvysite filmus Nepaklusęs savo laikmečiui. Čiunė Sugihara ir šešių tūkstančių išgelbėjimas, Vieta, vadinta rojumi bei Sugiharos išgelbėtas. Leo Melamedo žinutė. Renginys nemokamas. Šie dokumentiniai filmai taip pat bus pristatyti festivalyje nowJapan rugsėjo 2627 d. Vilniuje. Įėjimas į festivalį mokamas.
14:00 Susitikimas su Gyvybės vizų išgelbėtaisiais Sugiharos namuose (tik su pakvietimais). Nina Admoni iš Izraelio ir Marcelis Weylandas (Marcel Weyland) iš Australijos, kurie buvo išgelbėti, pasidalys prisiminimais apie Č. Sugiharą ir savo gyvenimą gavus Sugiharos vizas.
Rugsėjo 424 d.
Fotografijų paroda, skirta Čiunei Sugiharai ir Janui Zvartendijkui, Kauno geležinkelio stotyje, M. K. Čiurlionio g. 16, Kaune.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga. |