









|
|
|
|
Kodėl mes vis dar nieko nesuprantame apie Islamo valstybę? (18)
Komentarai:
.., 2015 09 16 18:07 .
Vytenis to LN, 2015 09 14 21:28 Jei bent trumpam nusiimtum rožinius akinius, tai suprastum, kad pasaulis be diktatorių yra neįmanomas. Tu prisiskaitei liberalų sukurto propagandinio šlamšto, propaguojančio idėją, kad pasaulyje turi likti tik demokratinės ir viena su kita nekovojančios valstybės. To nebus. Reikia susitaikyti su mintimi, kad didžiojoje geopolitinėje šachmatų partijoje visada žais ir į Šiaurės Korėjos diktatorių panašūs tipai. Šiaurės Korėja atlieka labai svarbų vaidmenį stabdant JAV įtakos sklaidą Korėjos pusiasalyje. Taip, Šiaurės Korėjos diktatorius išžudė daug žmonių. Bet žmonių būtų išžudyta nepalyginamai daugiau, jei JAV ir Pietų Korėja nuspręstų nuversti Šiaurės Korėjos diktatorių. Į karinį konfliktą ir vėl įsikištų kinų "savanoriai", kurie fronto liniją atridentų atgal link Seulo. Negi nesuvoki,kad ragindamas nuversti Šiaurės Korėjos diktatorių, tu provokuoji karinį JAV-Kinijos konfliktą ir branduolinę katastrofą?
Reideris, 2015 09 14 00:19 Tai pagal tave reikia palaikyti visus diktatorius kurie žudo žmones nes neva neaišku kas po jų bus ? Tai gal ir Kim jong unas yra geras vadovas pagal tave?
---------------------------
Kitas pavyzdys Kambodžos diktatorius Pol Potas..Per jo valdymo laikotarpi nuo represijų ir jų pasekmių mirė 2,milijono žmonių...Vietamo kariuomenei nuvertus Pol Potą,ji vis tiek palaikė Kinija(Sirijos atveju Rusija:)) ir maonistų partzanai,po Pol Poto nuvertimo
neramumai nusinešė dar 250tukst.Kambodžos piliečių gyvybių,bet tai vis tiek 10kartų mažiau, nei valdant Pol Potui..Reikia manyt,Kad Š.Korėjos karaliukas jau seniai aplenkė Pol Potą...:}}
LN. to Vytenis, 2015 09 13 21:53 Tai pagal tave reikia palaikyti visus diktatorius kurie žudo žmones nes neva neaišku kas po jų bus ? Tai gal ir Kim jong unas yra geras vadovas pagal tave?
Vytenis to LN., 2015 09 12 16:38 Jei lyginame Saddamo režimą ir ISIS, tai galime drąsiai padaryti išvadą, kad Saddamas buvo angelas. Taip, Saddamas nužudė daug žmonių. Bet dauguma jo aukų buvo tik jo politiniai priešininkai. Pavyzdžiui, cheminis ginklas prieš kurdus buvo panaudotas ne dėl to, kad Saddamas jautė malonumą žudydamas. Tai buvo tik Saddamo kerštas už kurdų sukilimą prieš jį. Saddamas neliesdavo tų, kurie nesipriešindavo jo režimui. Į Iraką Saddamo valdymo laikais suplaukė daug pabėgėlių iš įvairių skurdžių šalių (pvz., Eritrėjos). O ISIS kovotojai labai dažnai žudo tik dėl to, kad jiems malonu žudyti. Gali būti nužudytas vien dėl to, kad esi krikščionis (ir būsi nužudytas nepaisant to, kad nesipriešini). ISIS siautėjimai labai primena mongolų-totorių siautėjimus XII-XIII a. Nemažai rusų miestų mongolams pasiduodavo be kovos tikėdamiesi, kad mongolai dėl to jų nelies. Bet vos tik miesto vartai buvo atidaromi mongolai imdavo žudyti visus iš eilės. Jei Saddamas būtų elgęsis kaip mongolai-totoriai ar ISIS kovotojai, tai jis nebūtų tiek metų išsilaikęs valdžioje (Irakas būtų paskendės sukilimuose). Saddamas vertas pagarbos dėl to, kad užsitikrino šimtaprocentinę Irako teritorijos kontrolę (tiesa, dalį laiko kurdai faktiškai gyveno nepriklausomai). Net ir amerikiečiai, okupavę Iraką, nesugebėjo užsitikrinti šimtaprocentinės Irako kontrolės. Bet Vašingtonas ten įkišo savo nosį ir taip leido gimti ISIS.
LN. to Vytenis, 2015 09 12 13:20 Fanatikas gal ir nebuvo, čia jau nuo matavimo metodikos priklauso. Bet žudė taip pat sėkmingai.
Vytenis, 2015 09 12 11:14 Irako diktatorius, kurį amerikiečiai jau nuvertė, nebuvo islamo fanatikas. Jo sukurtą režimą iš dalies galima buvo vadinti pasaulietiniu. Jei manytume, kad civilizacijos vystosi etapais, t.y. iš pradžių valdžią į savo rankas ima religiniai fanatikai (pvz., popiežiai Vakarų Europoje viduramžiais), o paskui pasauliečiai, tai amerikiečiams galima "padėkoti" už tai, kad jie prisideda prie Irako ir Sirijos visuomenių degradacijos (pasauliečiai ten praranda valdžią, viršų ima religiniai fanatikai).
Reideris, 2015 09 11 22:32
kad musulmonai gali gyventi civilizuotai, be kraujo jūrų, tik dėje jie taip nemoka.
--------------------------------------
Dar baisiau,kad atvykę i vakarų civilizacijos šalis tie patys musulmonai bando kurt tokia pat aplinka ir gyvent pagal tuos pačius šariato įstatymus nuo kurių praktiškai patys ir pabėgo..Tiek UK, tiek Prancūzijos socialiniai projektai orientuoti integruot musulmonų pabėgėlius patyrė visiška fiasko...Mat dauguma IGL kovotojų atvykusių iš vakarų šalių tai antros arba net trečios kartos imigrantai musulmonai perėję visas vakarų švietimo ir socialinio modelio pakopas...
Reideris, 2015 09 11 22:24 Vakaru pasaulis sukure ta ISIL, nuversdamas valdzia Irake ir paskandindamas ta sali kraujo juroje.
---------------------
Tai,kad ir prieš tai ta šalis skendėjo kraujyje..Buvęs režimas su Huseinu priešakyje prieš savo šalies piliečius kurdus naudojo net cheminį ginklą...Beja lygiai toks pat cheminis ginklas buvo panaudotas prieš pusantrų metų Sirijoje,gal but JAV ne ten tu miltelių ieškojo?:}}
LN., 2015 09 11 18:11 Kad sukurti karą reikia, kad prieš tai ten būtų taika, o viduriniuosiuose ir artimuosiuose rytuose taikos niekada nebuvo.
Nieko vakarų pasaulis ten nekūrė., 2015 09 11 13:05 O kaip gi POwello buteliukas su baltais milteliais?:)
555, 2015 09 11 11:58 Vakaru pasaulis tiesiog sunaikino regione centrine valdzia.
tegul dabar sriebia pasekmes.
LN., 2015 09 10 17:15 Nieko vakarų pasaulis ten nekūrė. O kraujo jūros toje šalyje liejosi visada, tiesiog vakarai tikėjosi, kad musulmonai gali gyventi civilizuotai, be kraujo jūrų, tik dėje jie taip nemoka.
Vakarų pasaulis iki ausų paskendęs korektiškume, 2015 09 10 15:47 Vakaru pasaulis sukure ta ISIL, nuversdamas valdzia Irake ir paskandindamas ta sali kraujo juroje.
Jooo..., 2015 09 10 15:27 Kito karo Irake JAV nepatems...
Reideris, 2015 09 10 14:58 IGL yra vezys kuriuo "gydoma"tai kas nera imanoma pagydyt...Deja kaip ir bet koks vezinis susirgimas jis sunkiai kontroliuojamas,bet rizikuot reikia nes tiesiog kito bdo šiame regione nera...
be pykcio, 2015 09 10 09:50 O apie ka lietuviai nors kazka supranta?
Apie lietuviu kalba, nebent.
LN., 2015 09 09 18:15 Vakarų pasaulis iki ausų paskendęs korektiškume, todėl dažnai stengiamasi nepastebėti net akivaizdžių dalykų.
O tai kad islamo valstybė kaip minėjo autorė kuria kalifatą, kad vėliau visi musulmonai ten persikeltų gyventi visai patraukli idėja. Tai gal atiduokim jiems kokius 1 mln. km2 smėlio dykumos su visais džinais ir skraidančiai kilimais. Kiek problemų atkristų...
|
|
|
|
|
Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus. |
|
|
|
|


Iššūkių aplinkai geopolitika (1328) 2017 03 08

Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.
Vokietijos biudžeto perteklius rekordinėse aukštumose (335) 2017 03 01

Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.
Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (363) 2017 02 22

Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.
Kinijai reikalinga nauja strategija (760) 2017 02 15

Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje.
Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (194) 2017 02 08

Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas. |
|