Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Išsigelbėjimas pasitraukiant (4)

Komentarai:

Reideris, 2015 09 14 00:44
Irako ir Libijos diktatoriai nieko nežinojo apie rengiamus išpuolius 2001-09-11. Šiuo išpuolius organizavo Al Qaeda, t.y. teroristinė organizacija, o ne Irako ar Libijos centrinės vyriausybės. Beje, Al Qaeda vadeiva buvo Saudo Arabijos, o ne Irako ar Libijos pilietis. Amerikiečiams reikėjo keršyti tik teroristinei organizacijai, o ne valstybėms, kurios nekėlė grėsmės JAV nacionaliniam saugumui
---------------
Jeigu JAV nebūtų perkėlusi karo i tam tikrų valstybių teritorija,karas toliau butų vykęs JAV žemėje,tik žuvę butų JAV civiliai piliečiai,o ne kariškiai...:}}
----------
Amerikiečiams reikėjo keršyti tik teroristinei organizacijai, o ne valstybėms
---
Pgal toki požiūri Al Kaeda ir Osama toliau ramiai lindėtu giliai Afganistano viduryje ir iš ten gavę finansavima is tos pačios Irako ir Libijos privačių fondų ir asmenų lėšų organizuotų atakas JAV ir Europoje...Ne JAV pasirinko vienintelį teisingą ju požiuriu variantą,kitas atominės bombos numetimas ant Afganistano...:}}


Vytenis, 2015 09 12 21:54
Irako ir Libijos diktatoriai nieko nežinojo apie rengiamus išpuolius 2001-09-11. Šiuo išpuolius organizavo Al Qaeda, t.y. teroristinė organizacija, o ne Irako ar Libijos centrinės vyriausybės. Beje, Al Qaeda vadeiva buvo Saudo Arabijos, o ne Irako ar Libijos pilietis. Amerikiečiams reikėjo keršyti tik teroristinei organizacijai, o ne valstybėms, kurios nekėlė grėsmės JAV nacionaliniam saugumui

Anonimas, 2015 09 12 20:29
O ką turėjo daryti JAV po 2001 m. rugsėjo 11 d. atakų prieš Niujorką, Vašingtoną? Atsiprašyti Huseino, Kadafio, talibų, kad juos per mažai myli? Ar po JAV ambasadų, karinių laivų sprogdinimų? Kviestis islamo smogikus pas save ir priiminėti su gėlėmis?

Vytenis, 2015 09 12 12:42
Visi tik kalba apie migracijos iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos į Europą pasekmes, bet niekas nekalba apie priežastis. Atsakomybę už šią humanitarinę katastrofą turi prisiimti amerikiečiai, nes kovodami su Irako, Sirijos, Libijos diktatoriais jie sunaikino trapius stabilumo pamatus, kuriuos buvo sukūrę šie diktatoriai. Iki amerikiečių įsikišimo Irako, Sirijos ir Libijos vyriausybės buvo užsitikrinusios šimtaprocentinę teritorijos kontrolę. O kiek procentų savo valstybių teritorijos dabar kontroliuoja Bagdadas, Damaskas ir Tripolis? Žodžiu, visus pabėgėlius turi skirstytis ne ES narės, o JAV valstijos. Kas pridirbo nesąmonių, tas ir turi srėbti šią košę. Amerikiečiai turi siųsti savo karo laivus į Viduržemio jūrą ir ten sugaudyti visas geldeles su pabėgėliais.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras