Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusijos aviacijos smūgiai bombarduojant Islamo valstybės grupuotės jėgas galimi ir už Sirijos ribų

2015 10 02

Rusijos Federacijos Taryba pažymėjo, kad neatsitiktinai prezidento Vladimiro Putino kreipimesi dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo prieš  Islamo valstybę (IS) neįvardyta konkreti šalis.

Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas pareiškė, kad Rusijos kova su  Islamo valstybe gali vykti ne tik Sirijos, bet ir kaimyninių šalių teritorijoje. „Aš neatmetu jokių scenarijų dėl tos paprastos priežasties, kadangi išspręsti IS problemą kuriame nors viename segmente neįmanoma, kadangi tie, kuriuos spaudžia su mūsų pagalba sirai, galėtų nušliaužti už kažkokios virtualios sienos, atsigauti ir pasikrauti jėgų, pereiti gydymo kursą“, – rugsėjo 30 d. dėstė jis interviu TV „Rossija 24“.

 „Nurodyta, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos bus naudojamos už Rusijos Federacijos ribų. Ir būtent atsižvelgiant į tai, kad operatyvinė situacija gali pareikalauti įvairių veiksmų variantų“, – sakė K. Kosačiovas.

Rugsėjo 30 d. Sirijos prezidentas Basharas al Assadas paprašė Rusijos karinių oro pajėgų pagalbos. Sausumos kariuomenės kontingento įvedimas neplanuojamas.

Tą pačią dieną Rusijos Federacijos Taryba vienbalsiai pritarė Rusijos kariuomenės panaudojimui Sirijoje. Pasak prezidento V. Putino, Rusija palaikytų sirų kariuomenꠄiš oro ir nedalyvautų antžeminėse operacijose“. Be to, „šis palaikymas būtų taikomas ribotą laiką, kol Sirijos kariuomenė vykdytų puolimo operacijas“.

Pirmą kartą  Rusijos aviacija atakavo Siriją rugsėjo 30 d., ji smogė netoli Homso miesto. Žuvo 33 civiliai gyventojai. Antskrydžių liudininkai sakė, kad buvo bombarduota teritorija, kurios nekontroliuoja IS, tačiau Rusijos gynybos ministerija teigia, kad taikomasi į IS karinius tikslus.

Rusija palaiko Basharą al Assadą, kuris yra legitimus šalies prezidentas nuo 2011 metų, kai Sirijoje prasidėjo karas. Tai yra žinoma. O dauguma NATO ir ES šalių narių kaltina Basharą al Assadą karo nusikaltimais ir reikalauja, kad jis atsistatydintų. Be opozicijos ir prezidento konflikto, Sirijoje lygiagrečiai vyksta karas su Islamo valstybės grupuotės (IS) smogikais.

Pagal 2015 m. rugsėjo 30 d. portalo „ZN.UA“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras