Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rusija prieš Ukrainą pagal „Stratfor“ (I): trys scenarijai (33)

Komentarai:

autoriui, 2015 11 06 21:18
Šiems scenarijams jau šimtas metu, o autorius tik perskaitė.

VVER, 2015 11 06 13:08
Blokados nutraukimui iškeliamos dvi sąlygos: asadas ir rusų kukuruznikai išsinešdina iš sirijos :) Ir jie, gal kurį laiką ir paaimanuos, bet galiausiai sutiks- didvyriškai žūti kovoje yra viena, mirti iš bado visai kas kita :)

Kaip matot, "tiesioginė konfrontacija", kurios taip gyvuliškai bijote, siūlo kur kas greitesnius rezultatus ir mažesnius kaštus negu jūsų "planas frankenšteinas" :)))

VVER, 2015 11 06 13:03
Tai,kad vakarai tarp ju ir Turkijai oficialiai konfrontacijai su Rusija nesiruosia,negi manai,kad zlugus Asadui rusai geranoriskai paliks savo bazes ir juru uosta Sirijoje..Ne gali prireikt metu ,dvieju ispuoliu pries si Rusijos forposta Sirijoje,tik po to kaip rusai paliks Sirija,vakarai realiai imsis IGL..:}

Taip, aš manau, kad rusai, žlugus asadui, geronoriškai paliks savo bazes :)

Yra strategija paprasta ir efektyvi: kodėl nepaskelbus sirijai jūrų blokados? :)) Sieną su iraku kontroliuoja igl, o aplink vien priešiškos valstybės. Be uostais tiekiamų maisto produktų, amunicijos, kuro karas baigtųsi daugiausia po mėnesio :) Aišku, rusai gali pabandyt blokadą pralaužt, bet, kadangi viduržemio jūra prikišta nato karinių bazių, rusų laivai ten išgyventi turi šansų tiek pat kiek višta lapės urve :)))

Reideris to VVERiukas DDD:, 2015 11 05 21:55
Nelabai suprantu tamstelės logikos. Tai kam laukti kol kažkas laimės, ar nebūtų geriau iškart įvesti tankus? :)))
-------------------------
Tai,kad vakarai tarp ju ir Turkijai oficialiai konfrontacijai su Rusija nesiruosia,negi manai,kad zlugus Asadui rusai geranoriskai paliks savo bazes ir juru uosta Sirijoje..Ne gali prireikt metu ,dvieju ispuoliu pries si Rusijos forposta Sirijoje,tik po to kaip rusai paliks Sirija,vakarai realiai imsis IGL..:}


Reideris to Vytenis, 2015 11 05 21:50
Jei Basharas yra "mušta korta", tai kodėl jį rusai pompastiškai pasitiko Maskvoje (Kremliuje)?
----------------------
Pompastiskai..:}}Veiksmas vyko nakti..:}}Nei "Ipooncikas"Medvedevas buvo istrauktas is pataliuko,kad pasisukinetu pries kameras..Deja suo nepavyko...Rodos IGL padalinys po "suo"elemnto nusprende susprogdint Rusijos lektuva,Maskva aisku to oficialiai nepripazysta,nes tada eiliniams Rusijos zmonems kils klausimu kaip tai susieja su Rusijos veiksmais Sirijoje..:}}O "nenugalimo"Putino ivaizdis gali subliukst..:}}Negana to IGL šiandien"išvadavo"dar viena Sirijos miesta Moreka...:}}}

Reideris to VVERiukas DDD:, 2015 11 05 21:42
Ne visus 50 metų. Buvo paliaubos, kurios neseniai žlugo.
-------------------------
Va prajuokinai,paliaubos kuriuo metu toliau zuvo Turkijos policininkai ir kariai..:}}

Vytenis to Reideris, 2015 11 05 21:05
Jei Basharas yra "mušta korta", tai kodėl jį rusai pompastiškai pasitiko Maskvoje (Kremliuje)? Pats Putinas jam spaudė ranką. Basharas bus "mušta korta" tik tada, kai kas nors jį už ausų ištrauks iš požeminės slėpuvės (kaip Saddamą Irake) ir paims į nelaisvę. Sapaliojimai apie tai, kad įsikišdami į konfliktą Sirijoje rusai siekia kelti naftos kainą, yra neverti dėmesio. Juk naftos rinkoje veikia pasiūlos ir paklausos dėsnis. Naftos kaina krito dėl pernelyg išaugusios pasiūlos ir ženkliai smukusios paklausos. Kinai suvartoja mažiau naftos. Karas Sirijoje neprivers jų vartoti daugiau. Į Turkijos teritoriją rusų lėktuvai užklydo dėl to, kad rusų karinė vadovybė norėjo išžvalgyti Turkijos-Sirijos pasienį ir įsitikinti, kad turai nesiruošia karinei invazijai į Siriją. Tik tiek ir nieko daugiau.

VVER, 2015 11 05 15:09
}Naujasis Sirijos opozicijos lyderis,atvykes su turku tankai9s užtikrins,kad kurdai nebekeltu jokio pavojaus turkams per Sirijos pasieni...Man labiau idomu alavitu likimas...:}}

Nelabai suprantu tamstelės logikos. Tai kam laukti kol kažkas laimės, ar nebūtų geriau iškart įvesti tankus? :)))

VVER, 2015 11 05 15:06
Tai,kad turkai pastaruosius 50metų kariauja su kurdais ir dar galas žino kiek kariaus

Ne visus 50 metų. Buvo paliaubos, kurios neseniai žlugo.

Reideris to WWER, 2015 11 04 22:12
Dar daugiau, karas persimetė ir į turkiją, kuri kaip reikiant susipjovė su kurdais, taip tamstelės giriamais, net patys rusai negalėtų jų įveikt, tai kas bus su turkija? :))))
--------------------------------
Tai,kad turkai pastaruosius 50metų kariauja su kurdais ir dar galas žino kiek kariaus..:}}Naujasis Sirijos opozicijos lyderis,atvykes su turku tankai9s užtikrins,kad kurdai nebekeltu jokio pavojaus turkams per Sirijos pasieni...Man labiau idomu alavitu likimas...:}}


Reideris to WWER, 2015 11 04 22:08
Sutikčiau su jumis, jeigu tik sirijos opozicija būtų vieninga jėga :) Deja deja, kaip pjovėsi tarpusavyje taip ir tebesipjauna, net rusų bombardavimai nesuvienijo :)
-----------------------------
Už tai IGL vieninga..:}}Sirijos opozicija nueina i antra plana ji vėl bus ištraukta, po IGL pergalės
prieš Asadą ir po to kai rusai bus išginti is Sirijos,tada staigiai atsiras naujas opozicijos lyderis,kuris ant turku tankų ir remiamas JAV oro pajegu atvyks i Sirija..:}}


VVER, 2015 11 04 17:50
Vos tik Asadas žlugs,o rusai neapsikente IGL bus priversti palikt Sirija

Sutikčiau su jumis, jeigu tik sirijos opozicija būtų vieninga jėga :) Deja deja, kaip pjovėsi tarpusavyje taip ir tebesipjauna, net rusų bombardavimai nesuvienijo :)

Dar daugiau, karas persimetė ir į turkiją, kuri kaip reikiant susipjovė su kurdais, taip tamstelės giriamais, net patys rusai negalėtų jų įveikt, tai kas bus su turkija? :))))

Reideris to VVERiukas DDD:, 2015 11 04 14:27
Atleisk VVERiuk ukrainietiškai dar neišmokau..:}}

Reideris, 2015 11 04 14:23
Vyteni,Vyteni,as tau jau anksčiau rasiau,kad Asadas musta korta..GRU apsigavo?...GRU niekada netikėjo,kad Asadas gali kazka laimet..Rusai Sirijoje sprendzia visai kitas problemas ir Asado pergales jiems mazai rupi...Vovacka stengiasi pasirodyt "tarpatutiniu zaideju"ir taip pasikelt savo reitingus,kas sekmingai jam pavyksta..Na o Rusijos aviacija cirkais Sirijoje bando pakelt naftos kainas,tai yra sukelt kuo didesni bardaka regione...:}}Va cia tai GRU ir suklydo su 30lektuvu tik Rusijos žiniasklaidoje gali but nors kažkiek reikšmingas ir įtakingas..:}}Bet koks bandymas eskaluot padeti Turkijos pasienyje baigesi kai turkai bedidesniu problemu i viena aptriususi rusu naikintuva nukreipe 15 "F-16"tuo ramiai parodydami,kad negailes nei laiko ,o svarbiausia pinigu uzkirst kelia rusu pasiskraidymams netk,kad Turkijos oro erdveje,bet ir neoficialioje neskraidymo zonoje Turkijos-Sirijos pasienyje,t.y praktiskai Sirijos teritorijoje..Kadangi rusams vis tiek buvo neaisku,tai tiesiog nubildino ju drona ir pareiske,kad bet koks lektuvas pazeides nustatytas ribas bus numustas..Cia ir baigesi"visu rusu ereliu pasiskraidymai nei i ta puse..Staiga stebuklingai pradejo veikt visi seni prietaisai rusu lektuvuose,del kuriu problemų buktai anksčiau ir uzklydo rusu naikintuvas i Turkijos erdve..:}}
Na o JAV tai pat labai patenkinta,nors oficialiai paburnoja ant IGL ir rusu,taciau tai,kad IGL po truputi artėja prie Rusijos baziu sienu ja tenkima..:}}Amerikonai jau senia apsisprende rusus isgrust is Sirijos ir Asadas si zaidima pralose jau tada kai nusprendė pratest Rusijai baziu nuoma...Vos tik Asadas žlugs,o rusai neapsikente IGL bus priversti palikt Sirija,IGL tikriausiai Turkijos pajegomis remiant JAV vadovaujamai koalcijai bus isginta is Sirijos tikėtina i Iraka,kur aktyviai prades skverbtis i Irana...:}}

VVER, 2015 11 03 23:11
Planas varanas? :))

Перебуваючи на фронті, я так довго чув з-за спини - "...поки ви служите на передовій, ми робимо свою роботу в тилу, комусь же треба боротися й тут". Я не знаю, у чому полягала ця боротьба, але мушу констатувати, що її просрали.

Сьогодні я повернувся на короткий час у Київ. Проїхався Україною. Побачив передвиборчі намети "регіонів", які мирно стоять поруч із президентськими, "свободівськими", "радикальними" та іншим паперовим мотлохом. Побачив обличчя "революціонерів" на біл-бордах, які затишно чергуються з обличчями вбивць Небесної сотні.


Дорогоцінні українські пінгвіни!

Ви не дали нам розібратися з регіоналами, комуністами й іншою російською наволоччю навесні 2014, коли ця наволочь забилася в щілини й потікала за кордон, а їх вірні мусора боялися вийти на вулиці. Після масових розстрілів на Майдані ви так боялися залишитися без хазяїна, що найбільше прагнули не помсти й справедливості, а легітимності, законності й виборів. Ви не дали нам воювати в 2015-му, ви обміняли Донбас і Крим на ганьбу, мріючи цим задовольнити Росію і сподіваючись, що вона вже видохлася і далі не піде. Ви прикрили російський тил на Донбасі, щоб росіяни могли спокійно вирішити свої питання в Сирії.

Тепер я вам розкажу, у що це для вас виллється.

Регіонали незабаром повернуться до влади. Не просто увійдуть у владу - завдяки вам вони з неї і не виходили - а саме повернуть собі всю повноту влади, під гаслами "мир, стабільність, долар по вісім". Після цього вони почнуть нищити нас, своїх найзапекліших ворогів. Ви за цим мовчки спостерігатимете, як мовчки дивитесь зараз. Аваков же вам пояснив, що ми - наркомани, нацисти, шпана, всім буде безпечніше, якщо нас пересадять.

Після нас вони знову візьмуться за вас - за ваші гроші, за ваших дітей. Цього ви вже не стерпите і вийдете на вулиці, спочатку потроху, потім все масовіше й масовіше. Але регіонали і їх вірні мусора до цього будуть готові. Будуть готові й тітушки, ватніки, російська агентура, яка нікуди не ділася, яка все так же живе в неокупованому Донбасі, в Харкові, в Одесі, в Дніпропетровську, в Херсоні, в Миколаєві, в Маріуполі. Вони вийдуть на вулиці, і ви здурієте, коли побачите, як їх багато, і як сильно вони хочуть реваншу.


В армії на той момент майже не залишиться патріотів - нема чого робити патріоту у сучасній українській армії. Більшість там складатимуть нелюстровані проросійські генерали та мобілізовані алкоголіки. Вони не стануть розганяти ватні мітинги. Як і колись, вони просто спостерігатимуть й чекатимуть, чим все це закінчиться. І от тоді Путін зробить українським генералам пропозицію, від якої ті не зможуть відмовитися.

І тоді ви побачите, що таке справжня війна.

Vytenis to Reideris, 2015 11 03 21:33
Taip, šeštadienį Basharo pajėgos patyrė pralaimėjimą. Būtent dėl šio pralaimėjimo Rusijos URM pareiškė, kad Sirijos ateitis įsivaizduojama ir be Basharo. Rusų GRU apsigavo manydama, kad paremdama Basharo pajėgas ir Teherano pasiųstus "savanorius" iš oro padės atstatyti Basharo dominavimą Sirijoje. Kai rusai pradėjo savo antskrydžius, paaiškėjo, kad 1) Basharo pajėgos yra per silpnos, 2) Iranas neįgyvendino savo pažado pasiųsti daugiau "savanorių". Dabartinis rusų URM pareiškimas, kad Sirijos ateitis įsivaizduojama ir be Basharo, yra nedviprasmiškas ultimatumas Basharui. Kremlius nori Basharui pasakyti, kad jei jis nesusiims ir neprivers savo pajėgų stoti į mūšius "iki mirties" (dabar bėga Basharo kariai kaip zuikiai iš mūšio lauko), tai bus svarstoma galimybė atsisakyti jo kaip rusų sąjungininko paslaugų.

VVER, 2015 11 02 19:49
Planas "Varanas":}}}}}}}Arba mnogochodovackos pabaiga..:}}

Ech, jeigu tik ukraina būtų atsakiusi užšaldyt konfliktą...

Reideris, 2015 11 02 19:02
Planas "Varanas":}}}}}}}Arba mnogochodovackos pabaiga..:}}
------------------------------------------
Объем Резервного фонда России к 1 ноября составил 4,23 триллиона рублей. В начале октября в нем находилось 4,67 триллиона. Таким образом, за месяц было потрачено 440 миллиардов рублей. Об этом свидетельствуют материалы Минфина.

При этом 260 миллиардов рублей (1,88 миллиарда долларов, 1,65 миллиарда евро и 0,27 миллиарда фунтов стерлингов) использовали на покрытие дефицита бюджета. По информации на 1 ноября, в Резервном фонде осталось 29,62 миллиарда долларов, 26,62 миллиарда евро и 4,46 миллиарда фунтов.

27 октября министр финансов Антон Силуанов заявил, что средства в фонде могут иссякнуть в 2016 году. К концу этого года его объем уменьшится на 2,6 триллиона рублей. Деньги пойдут на увеличение доходной части казны.

Reideris, 2015 11 02 18:40
Ce peremoga::}}
-------------------------
Боевики «Исламского государства» захватили сирийский город Мхин (Maheen), имеющий стратегически важное значение, передает BBC News. В столкновениях с исламистами погибли 50 сирийских военнослужащих.
-------------------------
Nu niekaip be"dobrovolcu is Rusijos Asadui įveikt IGL nepavyks...:}}

VVER, 2015 11 02 16:15
Za sto stojal maidan :))))))

Порошенко обещает новые аресты: «На Корбане никто останавливаться не будет»

Украинский президент Петр Порошенко пообещал новые громкие аресты вслед за задержанием Геннадия Корбана, соратника олигарха Игоря Коломойского.

Подпишитесь на новости «ПолитНавигатор – Киев» в Facebook, Одноклассниках или Вконтакте

«Украина в ближайшее время услышит новые фамилии тех, кто будет привлечен к ответственности за коррупцию. Несколько недель назад, когда парламент снимал неприкосновенность с депутатов, я пообещал, что это только начало. На Корбане никто останавливаться не будет. В Украине никто не имеет иммунитета — ни представители новой власти, против которых будут возбуждены дела, ни представители старой власти. Мое принципиальное требование — расследования должны происходить максимально прозрачно», — цитирует Порошенко его пресс-служба.
Reideris, 2015 10 31 21:44
Taigi jau buvo nuvertę provakarietišką valdžią 2009-ais :) Paskui ją pačią maidanas nuvertė. Kas gali garantuot kad ir vėl nenuvers? :)
-------------------------------
Tai vargiai,po rusu vojažų rytų Ukrainoje ir Krymo okupacijos bet koks prorusiškas kandidatas yra pasmerktas artmiausiems 20metų...Be to yra vadinamieji saugikliai -laisvosios prekybos sutartis su ES isigaliuos nuo 2016m.sausio1d.ir asocijuota narystė ES kurie niekaip nebeleis grižt Ukrainai i Rusijos orbita..Vos tik bet kuris kandidatas bandys paliest šiuos saugiklius kils eilinis Maidanas,na o armija,kuri 1,5metų kovojo su rusais vargiai tai pat palaikys prorusiška kandidatą..Per daug jau aukų rytų Ukrainoje kariškių tarpe...


VVER, 2015 10 31 18:57
Tad sunaikint ukrainą rusijai gali būt vienintelis būdas pasiekt faktinę pergalę konflikte.

Pvz. visas ukrainos konfliktas, iš esmės, yra sudėtingos politinės situacijos ukrainoje išnaudojimas rusų naudai.

Po janukovičiaus nuvertimo, politinis elitas kryme, donbase (regionų partijos bastionuose) liko be "stogo". Štai čia į sceną atėjo rusas ir pasakė: mes jums suteiksim "stogą", duosim pinigų, ginklų. Su sąlyga kad jūs atsižadėsit ukrainos ir pasiskelbsit "novarasyja".VVER, 2015 10 31 18:47
Pasimokęs iš karo Čečėnijoje, Putinas nedrįso savo karinių pajėgų perstumti ir į vakarinę Ukrainą, nes partizaninio karo kilimo rizika yra pernelyg didelė.

Kyla klausimas- o kaip kariaut su partizaniniu karu? :) Manau akivaizdu, kad tiesiog "pastatyt prorusišką valdžią" nėra efektyvus metodas (pvz. afganistane nesuveikė).

Žiūrint į kitų šalių patirtį, spėju kad su partizanais geriausia kovot principu "skaldyk ir valdyk"- įvaryt pleištus, palikt pasipriešinimo judėjimus suskaldytus ir izoliuotus.

VVER, 2015 10 31 18:40
Putinas nesiekia sunaikinti Ukrainos kaip valstybės. Jam tereikia provakarietiškos Ukrainos vyriausybės nuvertimo.

Taigi jau buvo nuvertę provakarietišką valdžią 2009-ais :) Paskui ją pačią maidanas nuvertė. Kas gali garantuot kad ir vėl nenuvers? :)

Vytenis to VVER, 2015 10 31 09:01
Putinas nesiekia sunaikinti Ukrainos kaip valstybės. Jam tereikia provakarietiškos Ukrainos vyriausybės nuvertimo. Jis nori pakeisti Ukrainos užsienio politikos kursą. Įsiveržimas į Krymą ir rytinę Ukrainos-tai trukdymas Ukrainai įstoti į NATO ir ES. Pasimokęs iš karo Čečėnijoje, Putinas nedrįso savo karinių pajėgų perstumti ir į vakarinę Ukrainą, nes partizaninio karo kilimo rizika yra pernelyg didelė. Rusų kariniams daliniams tiek Kryme, tiek rytinėje Ukrainoje dar neteko susidurti su partizanais, nes šiuose regionuose dauguma gyventojų yra rusakalbiai, jie yra ištikimi Kremliui. Apie DLR ir LLR net neverta kalbėti, nes šie dariniai tėra rusų spectarnybų produktas. DLR ir LLR lyderiai garsiai sako ne tai, ką iš tikrųjų galvoja Kremlius. Tos kalbos yra pigi propaganda, skirta juodosioms masėms.

Reideris, 2015 10 30 15:36
O tuo metu planas "Varanas"po truputi igauna pagreiti...Tai palies kiekviena Rusijos pilieti gaunanti..:
-----------------------------------------
Правительство одобрило размер индексации тарифов на коммунальные услуги в 2016 году. Соответствующее распоряжение, подписанное премьер-министром Дмитрием Медведевым, опубликовано на портале правовой информации.
Сильнее всего ЖКХ подорожают в Москве и Санкт-Петербурге — на 7,5 и 6,5 процента соответственно. В Тюменской и Нижегородской областях тарифы вырастут на 5,9 процента, в Свердловской — на 5,7 процента, в Тыве — на 5,6 процента. Самая низкая индексация — в Северной Осетии (3 процента), Кабардино-Балкарии (3,8 процента) и Алтайском крае (3,7 процента).

Жилищно-коммунальные услуги подорожают во втором полугодии 2016-го — с 1 июля.
--------------------------------


Reideris, 2015 10 30 07:26
Jeigu Ansarulahui papasakosit apie kokį ten "planą varaną" jis greičiausiai mirs iš juoko :)
---------------------------------------------
Sutinku pilnai,gali mirt jei tik tai pades reikalui..:}}Problema ta kad ponas Ansurulahui net nekontroliuoja Jemeno ir Izraelio pavyzdys rodo,kad kiek arabai besprogdintu Izraelis stai jau stovi 70metu..Taip ir su Sauditais..:}}

VVER, 2015 10 30 00:07
O jei smalsu apie alternatyvią strategiją, pažiūrėkit kaip sauditus tvarko jemenas: skandina karo laivus, skerdžia kolaborantus, numušinėja lėktuvus, sprogdina karines bazes (saudo arabijos teritorijoje!), neslepia ambicijų gauti reparacijų teritorijomis :))) Jeigu Ansarulahui papasakosit apie kokį ten "planą varaną" jis greičiausiai mirs iš juoko :)


VVER, 2015 10 29 23:56
Krymo invazija- ukraina priversta reaguoti.

Donbaso invazija- ukraina priversta reaguoti.

Minsko susitarimas- ukraina priversta reaguoti.

*****ės nusivalymas minsko susitarimu- ukraina priversta reaguoti.


Pats mačiau transliaciją, kai arsenijus jaceniukas (ukrainos ministras pirmininkas) priėmė žinią apie rusų armijos intervenciją ilovaiske. Užuot sugalvojęs veiksmų planą ir išdėstęs pavaldiniams, jis tik sėdėjo ir kažką neaiškai lemeno kaip pirmokas, vos tramdydamas ašaras. Cirkų cirkai :)))))

VVER, 2015 10 29 23:44
Teko paskaityt vieną įdomią mintį. Ji skamba maždaug taip:

Paradoksalu, bet populiariausias žmogus ukrainoje yra putinas :))

Ukrainos televizijos programose putinas, interneto saituose putinas, debatuose diskutuojama ko putinas siekia, gatvėse statomos reklaminės afišos kur besijuokiantis putinas ruošiasi suvalgyt mažą ukrainiečių vaiką ar išsivalyt nosį ukrainos vėliava. Ukrainos politikai vieni kitiems daužo dantis dėl to kuris gali pasiskelbt didesniu putino priešu :)

Dėl to kyla unikali problema- visa ukrainiečių strategija- politinė, karinė, socialinė, sukasi apie tai kaip reaguos putinas. Tokia strategija yra paralyžuojanti, ir praktiškai perleidžia iniciatyvą oponentui. Galit netikėt, bet visi ukrainos veiksmai tą puikiai patvirtina.

VVER, 2015 10 29 23:29
O visos kampanijos tikslas- šlykščiai "praktiškas": ruoštis ukrainos sunaikinimui. O blogiausia tai, kad ukrainiečiai tam yra visiškai nepasiruošę.

Daug skiedžiama apie "vieningą ukrainą grėsmės akivaizdoje", bet liūdna realybė ta, kad per visą istoriją ukrainiečiai ko gero nebuvo labiau susiskaldę nei dabar.

VVER, 2015 10 29 23:24
Visiškai neteisingai :)

Pagrindinis putlerio tikslas yra sugriauti ukrainą, ir kuo didesniame kiekyje aspektų tas sugriovimas pasireiškia, tuo geriau.

Nepamirškim, galingiausias donbaso separatistų ginklas yra ne tankas, ne gradas, ir net ne šimtgraminė, bet koloradkė :))

Jei ką skaitėt apie koloradizmą, daugelis autorių atkreipia dėmesį į jo "universalumą"- carizmas, stalinizmas, putinizmas ir panašūs -izmai, visko jis turi. Tačiau pagrindinis vienijantis elementas- neapykanta ukrainai ir ukrainiečiams. Pažiūrėkit rusų propagandą- ten ukraina yra kiek galima demonizuojama: vadinama netikra valstybe, visi ukrainiečiai- fašistai hitlerio anūkai.
Skamba absurdiškai? :)) Deja deja, štai čia ateina į sceną "didžiojo melo teorija"- pateikt publikai melą tokį neįtikėtiną, kad ji ima abejoti ar tai apskritai melas.

Vytenis, 2015 10 29 22:24
Aprašyti scenarijai turi vieną bendrą bruožą-teritorijų grobimą. Nei vienas iš scenarijų nebus realizuotas, nes Putinas į Ukrainą įsiveržė ne dėl to, kad jam reikėjo naujų teritorijų. Karas kilo ne dėl teritorinių pretenzijų. Karas kilo dėl to,kad Kijevas užėmė provokarietišką poziciją ir prabilo apie galimą narystę NATO ir ES. Krymo užgrobimas-tai ne teritorinių ambicijų įgyvendinimas, o priemonė leidžianti sutrukdyti Ukrainos narystei NATO ir ES (jei nekontroliuoji savo teritorijos šimtu procentų, tai narystę NATO ir ES matysi kaip savo ausis). Invazija į Krymą nebuvo politikos "Krym nash" pasekmė.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras