Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Neramumai Izraelyje ir Palestinoje: esminis ir kartais nutylimas kontekstas (9)

Komentarai:

ašarinės dujos, 2017 07 11 10:28
... šeštadienio naktį buvo kitaip, įsisiautėjusius jaunuolius policijai ašarinėmis dujomis teko tramdyti jau vidurnaktį...
Ar tai ne brutalu... juk vaikai!
stai tokia dabartina Lietuva.
Justinele - ar tik nesi veidmaine?

DL, 2017 07 09 17:39
dar vienos daktarantes -iūtės (gal jau daktares) melagingi sapaliojimai. matosi, kad panele nelabai supranta ka raso.

2016 N_, 2016 01 16 22:26
patiko sakionys "Brutaliai Izraelio kariuomenės malšinami protestai (sužeidimai ašarinių dujų kanistrais, guminių ir tikrų kulkų šaudymas iš mažo atstumo ir t. t.) " .
Paziuresim, kaip Europa tramdys izulius "emigrantus"?

N_N_N, 2016 01 16 22:23
Esmine klaida padare zydai, kai leido Arafato banditams ir vagisiams grizti i gaza ar vakaru kranta! Tiesa, dauguma tu didvyriu yra sirieciai, egiptieciai... net "generolas" arafatas gimes Kaire.

x, 2015 11 15 03:09
Okupacija nesibaigs, nes ja davus izraelis nedaug kuo laimes. Arabai (ne tik palestinieciai) nori juos nustumti i jura. Be to esu girdejes tai kad izraelis taptu per mazas apsiginti nuo ji supanciu saliu jeigu toms teritorijoms bus suteikta laisve. Esme tame, kad visu pirma arabai nenori taikos.

Vytenis, 2015 11 12 22:38
Okupaciją inicijavusi valstybė visada savo karių interesus stato aukščiau už okupuotų teritorijų gyventojų interesus. Svarbiausia yra apsaugoti savo karius nuo grėsmių gyvybei. Brutalumas vardan išgyvenimo yra pateisinamas. Vakarų Kranto okupacija nėra kažkuo išskirtinė. Pavyzdžiui, galima paskaityti amerikiečių karinės administracijos Vakarų Vokietijoje nutarimą nr. 1. Šiuo nutarimu amerikiečiai siekė užkirsti kelią galimam partizaninio karo kilimui Vakarų Vokietijoje. Buvo numatytos drakoniškos kovos priemonės. Žydai Vakarų Krante vadovaujasi geležine karine logika ir tiek. Jei okupacijos sąlygos būtų sušvelnintos, tai žydai tokiu būdu sau pasirašytų mirties nuosprendį. Jei kalbėtume apie straipsnyje minimus nepilnamečius, tai nėra didelio skirtumo, kas paleis ugnį iš automato į žydų kareivius, -vaikas ar suaugęs-, nes rezultatas bus tas pats-žydų kario mirtis. Geležinė karinė logika reikalauja represuoti ir nepilnamečius. Jei kam aktuali moralė, tai žydų politikas pasiūlys moralę įmesti į klozetą ir nuleisti vandenį.

Varnas, 2015 11 12 15:29
Turinys gal ir geras, bet jau pavadinimas? Geriau būtų: "...dažnai nutylima esmė". Ne kontekstas, o - ESMĖ viso to konflikto. Tada iki galo skaityčiau...

Giedre, 2015 11 11 17:50
Aciu, Justina!

kaimiec, 2015 11 11 16:53
geras straipsnis. zmones turi zinoti tai. turetu buti skelbiamas placiai, nes sis portalas ne masems. gal kas zino, kodel neskelbiama didziuosiuose lt ziniu portaluose?:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras