Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kazachstanas rengiasi pereiti prie lotyniškos abėcėlės (6)

Komentarai:

Augis, 2015 12 06 14:46
Tikrai, ar kas nors paaiskins, ar Rusijai ne tas pats, kokia abecele naudojasi kazachai?

Augis, 2015 12 06 14:46
Tikrai, ar kas nors paaiskins, ar Rusijai ne tas pats, kokia abecele naudojasi kazachai?

Reideris to Kaunas, 2015 12 05 16:31
Butent N.Nazarbajevas buvo Muitu saujungos inicijatorius ir didziausias kooperacijos salininku post SSSR erdveje.
------------------------------
Tai aisku,kad norėjo..:}Dar tarybiniais laikais kazachu,uzbechu,tadziku deputatu delegacijos TSRS "parlamente" susivienydavo ir praktiškai perimdavo TSRS kontrole ir valdyma...1991mtam paciam Nazarbajevui buvo antiek gerai,kad jis net nenorejo ardyt TSRS..T.y net Belovezo giroje is TSRS pasitraukus Gudijai ir Ukrainai kazachai,uzbekai ir tadzikai norejo issaugot TSRS be ju..Bet cia net pijokas Jelcinas suprato kuom tai gresia,nes be ukrainiečiu ir gudu rusai butu praradę net savo valstybes kontrole.:}}Is esmes likuse TSRS but valde kazachai ir uzbekai,tad Jelcinui uzteko proto atmest gudru Nazarbajevo"pasiulima"...Valdžia dalintis ir marionetiniu Rusijos lyderiu jis but nenorėjo..:}Tuo tarpu Putinas ruso kaip tautybes nesuvokia,jam "tautiečiai" visi rusakalbiai ..Tai imperinis mastymas kuris veda Rusija link pilno žlugimo ir žlunga ne valstybe,o žlunga rusai-kaip tauta..:}}Jau 2050m."rusu musulmonu",kuriems rusu kalba ne gimtoji bus daugiau nei rusu stačiatikiu kuriems rusu kalba gimtoji...Situacija yra tokia prasta,kad vienu momentu rusu kariuomenėje buvo net 40proc .tarnaujančiu-musulmonai..:}}
Na o Nazarbajevas buvo dukart gudresnis uz visus kartu sudėtus gensekus kuriuos jis pergyvena,tai uz Putina jis gudresnis koki 20kartu..:}}Paziurekim ka gavo Nazarbajevas mielasirdingai istojes i Muitu sąjunga:Bevizi rezima su Rusija ir darbo bei prekiu rinka Rusijoje ir praktiskai Muitu sajungoje itakoti kai kuriuos bene pagrindinius veiksmus Rusijoje...T.y Nazarbajevas grizo i status kvo kuro taip troško 1991m.Ka gavo Rusija?:}}O gi nieko...:}}}Rusu pastoviai kazachstane mazeja,ju itaka mengsta,sostine ,kad atsikratyt rusakalbiu perkelta kitur,kalba oficiali 2025metais taps kazachu..Rusai sumiami is visu sriciu..:}}Kada reikejo JTO balsuot del Ukrainos Kazachai nebalsavo uz rusus jie susilaike,kaip ir dauguma klausimu..Įsivaizduok situacija JAV pasiulo rezoliucija o artimiausi jos "sajungininkai"nebalsuoja uz ja o susilaiko..ar tokius galima vadint sąjungininkas???:}}Tas pats ir su Gudija,Lukasenka tik naudojasi nauda teikiama Rusijos,o mainais neduoda nieko..Rusai norejo nusipirkt malunsparniu gamykla Gudijoje,tai Lukasenka ne tikkad uzlauze kaina,bet dar is rusu ir isityciojo"pareiksdamas "rusai neturi nei pinigu nei proto..:}}


Kaunas Reideriui, 2015 12 05 14:35
Butent N.Nazarbajevas buvo Muitu saujungos inicijatorius ir didziausias kooperacijos salininku post SSSR erdveje.

Reideris, 2015 12 04 17:19
Va ir gales Vladimiras Vladimirovicius parodyt 2025m.kaip gins 24proc.Kazachstano "rusakalbiu teises"..Trku atvejis parode,kad Vladimiras Vladimirovicius rusus gali gint tik nuo 100kart silpnesniu valstybių-priesu...:}}Aisku yra vienas bet,gali but kad jau 2017m.pati Vladimira Vladimiroviciu gali tekt gint nuo Rusijos rusakalbiu..:}}

Kaunas, 2015 12 04 15:36
Is ko sprendziama, kad Rusija nepatenkinta Kazachstano perejimu prie lotynu abeceles?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (383)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras