Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  2016 metai Azijos regionui: viltys ir prognozės

2016 01 13

Nors vis dažniau kalbama apie nerimą dėl lėtesnio Kinijos ekonomikos augimo, ūkio plėtra Azijos ir Ramiojo vandenyno regione 2016 metais turėtų rodyti ir pozityvių ženklų. Apie šiuos lūkesčius ir prognozes interviu naujienų svetainei „Deutsche Welle“ kalba ekonomistas ir minėto regiono ekspertas Rajivas Biswas.

Pasak jo, 2016-aisiais pasaulio ekonomikos augimas turėtų nežymiai paspartėti nuo 2,6 proc. pernai iki 2,9 proc. Tai lemtų pažengusių ekonomikų stiprėjimas. Vis dėlto besivystančių rinkų plėtra sulėtėjo nuo 7,4 proc. 2010 metais iki vos 3,7 proc. 2015-aisiais. 2016 metais laukiama 4,0 proc. augimo. Žaliavų eksportuotojai susiduria su iššūkiais dėl krintančių naftos kainų. Visgi pozityvių pasiekimų tikimasi iš Indijos. Indijai palankus naftos ir dujų kainų kritimas, kadangi šalis priklausoma nuo jų importo. Dabar Indijos einamosios sąskaitos deficitas susitraukė, o infliacija taip pat sulėtėjo. Kinijai ir Japonijai 2016 metai nebus lengvi.

Prognozuojama, kad pernai Kinijos ekonomika galėjo plėstis 6,9 proc., o šiemet augimas linkęs lėtėti iki 6,3 proc. Kinija išgyvena permainų laikotarpį, siekdama, kad ūkis labiau remtųsi ne eksportu, o vartojimu. Šios reformos sukelia skausmingus ir sudėtingus pokyčius gamybos sektoriuje. Japonijos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2015-aisiais galėjo augti 0,7 proc., o šiemet numatomas paspartėjimas iki 1,0 proc. Japonijai grėsmę kelia demografinės problemos dėl gyventojų senėjimo ir didelė vyriausybės skola. Smunkantis vartojimas stabdo Japonijos ūkio augimą ilgalaikėje perspektyvoje.

Kalbėdamas apie Indiją, ekonomistas akcentuoja, kad šios šalies ekonomikos atsigavimas gali paspartėti nuo 7,3 proc. 2015-aisiais iki 7,6 proc. šiemet. Šalies premjero Narendros Modi vyriausybė į Indiją pritraukia vis daugiau tiesioginių užsienio investicijų ir didina  investicijas į  infrastruktūrą. Be to, turėtų tęstis ir gamybos produkcijos augimas. Apibendrinant galima teigti, kad Azijos ekonomikai 2016 metais atsivers naujų galimybių, bet teks atsispirti įvairioms (geo)politinėms ir finansinėms grėsmėms.

Pagal 2016 m. sausio 4 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras