Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Įsipareigojimai krizių kontekste

2016 01 27

Kaip teigia verslininkas, korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas ir filantropas Bilas Geitsas (Bill Gates), mes gyvename išskirtiniu metu. Kiekviena diena atneša naujienas apie besitęsiančias krizes, susijusias su migracija, ekonominiais sunkumais, saugumu ar klimato kaita. Šiuos iššūkius vienija skurdo tema. Regis, jau galime kalbėti apie nelygybės mažinimo progresą ir siekį, kad kiekvienas žmogus galėtų gyventi sveiką ir produktyvų gyvenimą. Gimdyvių mirčių sumažėjo beveik perpus. Tą patį galima pasakyti apie vaikų mirtingumą ir mirtis nuo maliarijos.

Dabar Jungtinės Tautos (JT) siekia iki 2030 metų užbaigti visų formų skurdą, sudaryti žmonėms iš neturtingų šalių daugiau galimybių. Tam, B. Geitso įsitikinimu, reikia politinės valios, visuotinio bendradarbiavimo ir žmonių išradingumo. Šiais klausimais diskutuota ir Pasaulio ekonomikos forume Davose. Pats filantropas ir jo fondas 2016 metais ketina įgyvendinti ne vieną aktualų socialinį projektą, o tam reikalingi ne tik finansiniai, bet ir žmogiškieji ištekliai.

Tai – kova su infekcinėmis ligomis, kurios dažnai paveikia skurdžiausius. Jiems tiekiami vaistai, apmokomi gydytojai ir slaugytojos, kuriama stipresnė sveikatos priežiūros sistema. Šie žingsniai padeda kurti geresnį pasaulį ir išgelbėti milijonus gyvybių, susilpninti sveikatos krizių grėsmes ateityje. Daugybei vaikų ir jaunuolių padedama išgyventi ir  klestėti, taip paskatinant besivystančias ekonomikas. Pasaulis tampa vis palankesnis moterims ir merginoms, tačiau joms reikia lengvesnės prieigos prie sveikatos priežiūros, šeimos planavimo paslaugų, ekonominių galimybių plėtros, šansų tapti lyderėmis. B. Geitsas akcentuoja investicijas šiose plotmėse, moterų švietimą, ekonominį potencialą.

Garsus verslininkas neleidžia pamiršti ir inovacijų, mokslo bei technologijų pažangos svarbos. Tai – naujos vakcinos, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai. Jų indėlis į progresą yra svarus tiek kalbant apie švarių energijos šaltinių paiešką, tiek apie kovą su klimato kaita ar sveikatos stiprinimą. Šie veiksniai išskirtinai aktualūs neturtingiesiems. Be to, jie gali padėti išspręsti migracijos klausimus ir stabdyti terorizmą. Jie gali prisidėti prie pasaulio be skurdo, kad šie žodžiai taptų pagrindine žiniasklaidos naujiena.

Pagal 2016 m. sausio 20 d. portalo http://www.project-syndicate.org/ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras