Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Geopolitiniai Europos žaidimai Afrikoje

2016 02 03

Suprasti migrantų krizės priežastis nėra taip paprasta, o Afrikoje Europa turėtų keisti teikėjo ir gavėjo santykį į bendradarbiavimą, iš kurio naudos gautų visi. Kai pradedame mąstyti apie migraciją, prisimename Afriką ir jos plėtros galimybes, kurioms reikėtų sudaryti sąlygas. Europos Sąjunga (ES) Afrikoje vykdo daug svarbių projektų ir programų. Bet ar Bendrija taip pat tampa žaidėja šiame žemyne?

Migrantų krizės kontekste europiečiai dabar jau suvokia, kad taika Afrikoje reiškia taiką Europoje. Plėtros ir saugumo klausimai tarpusavyje susiję. Investicijos į pagalbą plėstis yra indėlis į Afrikos šalių ir kartu pačios ES stabilumą. Šis įsitraukimas gali padėti išvengti ar bent suvaldyti migrantų srautus. Afrikos problemas aktualu spręsti, kol jos netapo Europos problemomis. Tai kainuoja mažiau žmonių gyvybių ar finansinių išteklių. Situaciją galima paveikti prieš kylant rimtiems konfliktams. Padeda terorizmo ir radikalizmo prevencija, taikos kūrimas bei palaikymas, tad su Afrika svarbu bendradarbiauti.

Praėjusiais metais Valetos viršūnių susitikime dalyvavo ES ir Afrikos lyderiai. Minėtas susitikimas tapo esminiu žingsniu siekiant suvokti migraciją kaip pasaulinę problemą, kurią reikia spręsti kartu, stiprinant politinę valią, stengiantis dėl konkrečių rezultatų. Daugiau pinigų savaime nereiškia daugiau rezultatų. Parama efektyvi, kai yra realūs įsipareigojimai, o pagalbą gaunančios valstybės įgyvendina reformas, tampančias žmonių interesu, ir jie lieka savo šalyse.

Lūkesčiai Afrikoje dideli, tad galimas ir nusivylimas. Rezultatai nenukrinta iš dangaus, investuojant į skirtingas sritis pasiekimams reikia laiko, tad iškyla pokyčių strategijose klausimas, pridėtinės vertės kūrimo aspektai. Bendradarbiaudama su ES, Afrika atsigręžia į tokias vertybes kaip taika, demokratija, žmogaus teisės, teisės viršenybė, pagarba moterims, jų dalyvavimas priimant politinius ir ekonominius sprendimus. Tai – didžiulis neišnaudotas potencialas. ES Afrikoje turi kalbėti vienu balsu, šalims narėms prisiimant bendrą atsakomybę, paremtą atvirumu ir teisingumu. ES atsakomybė – turėti bendrą politiką. Antra vertus, kalbama ne tik apie pinigus ir jų paskirstymą, nes tvarios idėjos atsiduria dėmesio centre.

Pagal 2016 m. sausio 28 d. „EurActiv“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras