Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Svarbiausi pasaulio klausimai – G20 dėmesio centre

2016 03 02

Dar prieš svarbiausių pasaulio ekonomikų (G20) finansų ministrų susitikimą Šanchajuje (Kinija) buvo gausu pareiškimų, kas turėtų atsidurti dėmesio centre. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) akcentavo skubų visuotinio ūkio skatinimą ir nurodė augančias grėsmes. Dažnai minėtos žemos iškastinio kuro ir kitų žaliavų kainos, neigiamai veikiančios kai kurių bendrovių veiklą, jeigu ji susijusi su energijos gamyba ir žaliavų gavyba. Be to, pasaulyje nerimą kursto didelės valstybių skolos ir vadinamosios blogos paskolos bankuose, tad šie raginami atsargiau skolinti.

TVF įspėja, kad nevertėtų pernelyg pasikliauti pinigų politika. Tokios šalys kaip Vokietija gali skolintis ir išleisti daugiau, o investicijos sustiprintų ekonomiką ir jos potencialą. Visgi struktūrinės reformos reikšmingos tiek pažengusioms, tiek besivystančioms šalims. Šiame kontekste svarbu atsispirti įvairiems sukrėtimams, pradedant nuo geopolitinės įtampos ir baigiant finansiniais iššūkiais. G20 politika turėtų būti dinamiškesnė, remtis inovatyviu verslu ir žmogiškojo kapitalo galimybėmis. Nereikėtų pamiršti tų šalių, kurios labiausiai kenčia dėl migrantų ir pabėgėlių krizės.

Kalbant apie Kiniją, ši valstybė bando nukreipti savo ekonomiką nuo gamybos ir eksporto prie didesnio vartojimo. Neseniai pristatyta 14 mlrd. eurų (15,4 mlrd. JAV dolerių) vertės programa, skirta darbo vietoms kurti tiems žmonėms, kurie jas prarado dėl minėtų pokyčių.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble, kalbėdamas prekybos konferencijoje Šanchajuje prieš G20 finansų ministrų susitikimo atidarymą, pažymėjo, kad artimiausiais metais būtent migracija bus didžiausias iššūkis Vokietijos biudžetui. Migrantų srautai linkę didėti, nors jie priklausys nuo tolesnių politinių įvykių ir sprendimų. Pabėgėliai į Vokietiją plūsta iš tokių sunkumų prislėgtų šalių kaip Sirija, Eritrėja, Irakas, Afganistanas ir kitos Artimųjų Rytų ar Afrikos valstybės. Dėl to didėja Vokietijos išlaidos gynybai, saugumui, tarptautiniam bendradarbiavimui plėtros klausimais. Pati Vokietija taip pat raginama daugiau investuoti į infrastruktūrą ir įgūdžių lavinimą.

Pagal 2016 m. vasario 25 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras