Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Europai reikalinga pasitikėjimo strategija

2016 03 16

Prieš prasidedant įvairiems Europos Sąjungos (ES) vadovų viršūnių susitikimams, vis dažniau prisimenamos Europą slegiančios krizės. Migracija ir „Brexit“ mirga antraštėse, bet daugelis ES šalių narių kenčia dėl didelio nedarbo, vangaus ekonomikos augimo ir didėjančios socialinės nelygybės. Europoje vėl kyla sienos tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme, o integracija atsiduria pavojuje.

ES visada buvo stipriausia, kai susitelkdavo ties projektais, kurie turėtų garantuoti geresnę ateitį, tačiau per paskutinį dešimtmetį Bendrija tapatinama su taupymo priemonėmis ir socialiniais neramumais. Tokios aplinkybės padeda vaizduoti migrantus kaip grėsmę, kurios reikėtų vengti. Tai rodo, kad solidarumas turi ribas, o krizių sprendimo būdai būna ir pragmatiški. Europos projekto sėkmė priklauso nuo jos lyderių gebėjimo vesti ES į priekį remiantis ekonominėmis, socialinėmis ir aplinkos apsaugos vertybėmis, kaip atsakymu į piliečių lūkesčius. Tam svarbu rimtai peržvelgti dabartinę politiką. Europai metas žengti konkurencingumo keliu, kai vertinami moksliniai tyrimai, žmonių įgūdžiai, institucijos, užimtumas. Šie aspektai įkvepia ES gyventojus.

Ekonomikos augimas išlieka vienu svarbiausių tikslų. Europos identitetui aktualus socialinis progresas ir tvarumas daugelyje sričių, investicijos į švietimą, kvalifikacijos kėlimą bei sveikatos priežiūrą. Nedarbo lygis daugelyje ES šalių yra pernelyg aukštas. Dėl ekonominės krizės padarinių prarandama visa darbuotojų karta. Visgi inovacijos tiesia kelią į konkurencingumą ir švietimo skatinimą, kai technologijos nepakeičia darbuotojų, o vieni sustiprina kitus, išryškinamos produktyviausios savybės, jų teigiama įtaka ekonomikai ir paklausai. Apskritai Europai reikia pasitikėjimo strategijos, o ne baimės politikos. ES lyderiai turėtų atkurti minėtą pasitikėjimą, nes jis vis reikalingesnis Bendrijos idėjai egzistuoti.

Pagal 2016 m. kovo 7 d. „EurActiv“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras