Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  G7: nuo ekonominiųsunkumų iki migrantų krizės

2016 06 01

Didysis septynetas (G7) per dviejų dienų susitikimą Japonijoje gegužės 26–27 d. daug dėmesio skyrė pasaulio ekonomikos situacijai, migrantų krizei ir galimam Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES). Pažengusių ekonomikų klubas išreiškė nerimą dėl grėsmių pasaulio ūkiui ir pažadėjo siekti užtikrinto ir tvaraus augimo. Kol kas jis išlieka nuosaikus ir pažeidžiamas, tad Jungtinėms Valstijoms, Vokietijai, Japonijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Italijai ir Kanadai reikės pasistengti, kad padėtis imtų keistis.

Suderinti pozicijas sudėtinga, tačiau galingos valstybės pripažįsta, kad išskirtinai svarbus naujų darbo vietų kūrimas, užimtumo ir pasitikėjimo ekonomika stiprinimas. Vokietijos kanclerė Angela Merkel minėtą viršūnių susitikimą pavadino sėkmingu ir pranešė apie G7 planus skirti Irakui 3,6 mlrd. eurų (4,03 mlrd. JAV dolerių) paramą. Šios lėšos reikalingos kovai su terorizmu ir migracijos problemai bei jos padariniams spręsti. Susitikime dalyvavusios šalys migrantų ir pabėgėlių krizę laiko milžinišku iššūkiu, kurį išspręsti galima tik turint bendrą strategiją ir veikiant kartu.

G7 grupė nepakeitė nuomonės sankcijų Rusijai klausimu, primindama neteisėtą Krymo, kuris priklausė Ukrainai, aneksiją. Remiantis G7 lyderiais, sankcijos Rusijai gali būti panaikintos tik pasiekus taikos susitarimą su Rytų Ukraina. G7 taip pat akcentavo paramą Bendrijos vienybei. Tai svarbu, kai Didžiosios Britanijos gyventojai rengiasi birželio 23 dienos referendumui dėl tolesnės šalies narystės ES. Pasaulio lyderių teigimu, D. Britanijos pasitraukimas pakenktų pasaulinei prekybai, investicijoms, darbo vietoms, ekonomikos augimui. Šios šalies premjeras Davidas Cameronas pasisako už pasilikimą bloke. Nuomonių apklausos taip pat svyra į tą pusę.

Pagal 2016 m. gegužės 27 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras