Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  JAV išbandė raketą su Ukrainos inžinierių patobulinta pirmąja pakopa

2016 06 10

Birželio 1 d. JAV Volopo (Wallops) saloje įsikūręs NASA kosminių skrydžių centras atliko raketos nešėjos „Antares“ sėkmingą antžeminį bandymą, pirmą po 2014 m. spalio 28 d. sprogimo, įvykusio praėjus kelioms sekundėms po starto.

Raketą, kurios paskirtis yra į kosminę stotį skraidinti krovinius iki 6 800 kilogramų masės, kūrė JAV bendrovė „Orbital Sciences Corporation“. „Antares“ pirmąją pakopą sukūrė Ukrainos konstruktorių biuras (KB) „Južnoje“ ir pagamino Pietų mašinų gamybos gamykla Ukrainos Dniepro mieste. Prie pakopos kūrimo prisidėjo Ukrainos įmonės „Hartron–ARKOS Ltd“ (Charkovas), Hartron–JUKOM (Zaporožė), „Čezara“, „Rapid“ (Černigovas) ir kt.

Bandyme aktyviai dalyvavo Ukrainos specialistai. Prieš tai jie pusantrų metų tobulino raketą, nes „Antares“ sprogimas 2014-aisiais driokstelėjo dėl variklio gedimo. Ukrainos inžinieriams teko raketos pakopą keisti taip, kad galimą būtų įtaisyti kitą variklį, kuris neskirtas jau sumontuotoms konstrukcijoms.

„Mums reikėjo iš dalies išmontuoti gatavus gaminius ir, papildomai apdorojus, surinkti taip, kad derėtų su nauju varikliu. Tai labai sudėtingas darbas, jį pagal kruopštumą galėčiau sugretinti su širdies persodinimo operacija“, – portalui AIN.UA pasakojo Maksimas Degtiariovas, KB „Južnoje“ vyriausiasis konstruktorius.

Įvykęs antžeminis bandymas parodė, kad tikslas pasiektas. Kitas žingsnis būtų raketos nešėjos paleidimo bandymas.

„Tai, be abejo, Ukrainai reikšmingas įvykis. Pakopa, kurią sudaro kuro, oksidatoriaus talpyklos, taip pat davikliai, vamzdynai ir kita pagalbinė įranga, privalo veikti išvien su variklio įrenginiu. Atsižvelgiant į sėkmingą testavimą, visos raketos dalys sąveikauja taip, kaip buvo tikėtasi“, – aiškino Andrejus Begunovas iš Ukrainos IBM. Pirmą kartą ištobulintą raketą numatyta paleisti liepos vidury.

Pagal 2016 m. birželio 5 d. portalo „Info Resist“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras