Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Skelbimai
 
  Pranešimas spaudai. Baltijos šalys lemia JAV saugumo tendencijas (2)

Baltijos-Amerikos laisvės fondas
2016 06 15

Buvusio JAV ambasadoriaus prie NATO pranešimo „Kodėl Amerikai rūpi Baltijos šalių saugumas” tiesioginė transliacija.

Minėdamas penkerių metų veiklos Baltijos šalyse sukaktį, „Baltijos-Amerikos laisvės fondas“ (BAFF) inicijuoja Kurt Volker, buvusio JAV ambasadoriaus prie NATO, pranešimą „Kodėl Amerikai rūpi Baltijos šalių saugumas”. Pranešimą pirmadienį, birželio 20 d., nuo 17 val. visose trijose Baltijos šalyse tiesiogiai transliuos interneto naujienų portalas Delfi.

„Kalbant apie Jungtines Valstijas, mūsų interesai geriausiai atspindimi, kuomet gyvename pasaulyje, kuriame laisvė, demokratija, rinkos ekonomika, įstatymai ir žmonių teisės yra gerbiamos, klesti ir plinta po visą pasaulį. Iš kitos pusės, jeigu Baltijos šalims iškiltų grėsmė, jos vėl prarastų savo laisvę ir nesijaustų saugios, o tai reikštų, kad ir JAV nebebūtų saugios. Mūsų vertybės nebūtų apsaugotos ir ką bedarytume, susidurtume su problemomis. Tai yra susiję su vertybėmis, o mes esame suinteresuoti jas ginti“, – sako ambasadorius Kurt Volker.

Baltijos-Amerikos laisvės fondas veikia Baltijos šalyse nuo 2010 m. rudens. Žinios iš Jungtinių Amerikos Valstijų pasiekė Baltijos šalis per daugiau nei 330 programos dalyvių ir 5 ekspertus, kurie buvo priimti į Baltijos-Amerikos dialogo programą, kuria siekiama siųsti Baltijos šalių ekspertus į Jungines Amerikos Valstijas pasidalinti savo patirtimi bei žiniomis. Šių metų birželio 20 dieną šimtai BAFF programų dalyvių, fondo valdybos bei viešojo ir privataus sektoriaus lyderių iš Baltijos šalių susirinks Rygoje, kur dalyvaus paskaitoje bei švęs 5-ąjį BAFF jubiliejų. Tuo metu Nacionalinėje Latvijos bibliotekoje vyks paroda „Galimybė, kuri pakeitė jų gyvenimą”, kurioje bus galima susipažinti su įkvepiančiomis 22 BAFF alumnų istorijomis.

Baltijos-Amerikos laisvės fondo misija – per švietimo ir mainų programas sustiprinti ryšius tarp Junginių Amerikos Valstijų ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos, sutelkiant dėmesį į ekonomikos augimo ir demokratijos puoselėjimo procesus. Per penkerius veiklos metus BAFF tapo prestižine stažuočių programa. Tai patvirtina didelė konkurencija tarp norinčiųjų, nes tik vienas iš dešimties yra apdovanojamas BAFF stipendija. Paraiškos gali būti teikiamos du kartus per metus, o daugiau informacijos galima rasti svetainėje Baltic American Freedom Foundation.

Pagrindiniai kriterijai renkantis stipendijos gavėją yra jo motyvacija ir aiški ateities vizija, jos suderinamumas su BAFF misija, akademiniai bei profesiniai pasiekimai, geros anglų kalbos žinios. Visi Baltijos-Amerikos laisvės fondo programos dalyviai po stažuotės įsipareigoja bent dvejiems metams grįžti į Lietuvą tam, kad pasidalintų savo žiniomis, panaudotų jas Lietuvos socialinės, politinės ir verslo aplinkos tobulinimui.  Dalyvavimas Baltijos-Amerikos laisvės fondo programoje yra nemokamas, o stipendijos gavėjai išrenkami konkurso  būdu.  

Daugiau informacijos:

Jurgita Stadalienė, BAFF komunikacijos konsultantė, 

Tel. +37061177101,

jurgita@prservice.lt;

Ingrida Šidlauskienė, BAFF Atstovė Lietuvai, 

ISidlauskiene@ciee.org.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1020)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (165)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (257)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (438)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (91)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras