Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kuriuo keliu suka Turkija? (7)

Komentarai:

ALELIUJA, 2016 07 30 08:14
Reideri, palyginai milijardą su 80 milijonų, negaliu patikėti, dar vienas žingsnis ir pradėsi Lietuvą lyginti su "svierch deržava". kaip manai ar Mumbajuje gali tankai vaikyti protestuotojus ir kokios to pasekmės, ar pavyzdžiui tai įmanoma Bulgarijoje/Vengrijoje. Gal gali man diletantui paaiškinti kuo skiriasi Kinijos Azija, Rusijos Azija, Indijos Azija, Pakistano Azija, Vietnamo Azija ir Mažoji Azija.

Reideris, 2016 07 29 22:25
yra vienas principas kad pieš žvirblius naudojama ragatkė bet ne haubica, prie civilius naudojamos ašarinės dujos ir vandens patrankos, be ne tankai.
-------------------
Kinu Tianmenio atvejis rodo kad tanku panaudojimas prieš civilius gali but gana sėkmingas..:}}Turkijos atveju tanku panaudojimas tikriausiai butų sukėlęs pilietinį karą,nes didžioji kariuomenės dalis liko ištikima Erdoganui..Vis tik yra dideli tikimybė,kad sukilimą suorganizavo pats Erdoganas...

ALELIUJA to Vytenis, 2016 07 29 21:41
atrodo tamsta užstrigęs (kaip ir putinas) devyniolitam karnagio industriniame amžiuje, nikolajus II kraugerys po panašių vajažų buvo sušaudytas kaip šuo. yra vienas principas kad pieš žvirblius naudojama ragatkė bet ne haubica, prie civilius naudojamos ašarinės dujos ir vandens patrankos, be ne tankai. vadinasi perversmas buvo paruoštas netinkamai, arba sukeltas specialai kad išsiaiškinti nelojalia kariuomenės dalį, galiu garantuoti kad kol vyriausias kariuomenės vadas buvo "areštuotas" į visus dalinius be išimties buvo siunčiami užkausimai kuria pusia vadai palaiko, tuo pačiu pasirašydami sau mirtes nuosprendį nesėmės atveju(ko erdoganas ir siekė),

Vytenis to ALELIUJA, 2016 07 29 21:21
Perversmas buvo organizuotas tinkamai. Užduotis Nr. 1 buvo fiziškai likviduoti Erdoganą. Perversmininkai prieš jį metė spec. pajėgas. Bet Erdoganas išsigelbėjo ir mobilizavo savo šalininkus. O tanko vadas (perversmininkas) galėjo rinktis vieną galimybę iš dviejų: arba pasiduoti ir supūti kalėjime, arba atidengti ugnį į minią ir taip destabilizuoti padėtį. Jei perversmininkai ir Erdogano šalininkai būtų įsivėlę į mūšius gatvėse (žodis "mūšis" šiame kontekste nėra tinkamas, labiau tiktų žodis "skerdynės"), tai kažin, ar Erdoganas būtų sugebėjęs greitai atkurti tvarką. Šalyje būtų įžiebtas pilietinis karas. Ir dar nežinia, kas būtų nugalėjęs. Bet tanko vadas (kaip ir dauguma kitų perversmininkų) pasirinko kalėjimą (kažkaip nedrąsu jam buvo šaudyti į minią) ir supus jame. Pamiršo jis istorijos pamokas (jei jau peržengei Rubikono upę, tai bent vienas žingsnis atgal reiškia tavo mirtį).

ALELIUJA, 2016 07 29 08:31
Vyteni Vyteni, iš kurio medžio iškritai, ugnies atidengimas būtų nepadėjęs kadangi perversmas žlugo jau planavimo stadijoje, juo labiau kad tokie veiksmai diskredituotų visą NATO. Vis dėlto autorius teisus, labai galimas daiktas kad perversmą organizavo pats Erdoganas, nes perversmo scenarijus paimtas iš Holivudo filmo "valkirija", tik vietoj plano kas vyktų jei Hitlerio neliktų, buvo pasirinkta vyriausio karinių pajėgų vado potvarkis kurio pagrindu likusi kariuomenės dalis prisidėtų prie sukilėlių, bet sukilėliai per keturias valandas užsispyrusio generolo parašo negavo ir planas žlugo. Atitinkamai nebuvo plano B- turėjo prisidėti viešojo saugumo tarnybos ir civilinėm priemonėm išvaikyti "demostrantus", nebuvo plano C- žlugus planui B skaldyti Turkiją į Kurdistana, Turkija ir Novaturkiją, ir plano D nebuvo- žlugus Novaturkijos projektui saugiai evakuotis į Pvz. Azerbaidžaną. taigi peršasi išvada kad perversmą organizavo diletantai, saldofonai ir profanai arba pats sultonas.

idomu, 2016 07 28 13:03
Viktorai, o ka jus nusimanote apie Turkijos istorija, gyvenima ir politika?

Vytenis, 2016 07 27 22:16
Karinis perversmas buvo pasmerktas žlugimui vien dėl to, kad perversmininkai nebuvo pasiruošę eiti iki galo. Paprastas pavyzdys. Erdogano šalininkų minia apsupo tanką, o tanko vadas tik pašaudė iš kulkosvaidžio į orą ir daugiau nieko nedarė, leido miniai lipti ant tanko ir t.t. Jei jau esi perversmininkas, tai turi suprasti, kad perversmas nėra žaidimas. Turi būti pasiruošęs eiti iki galo, t.y. jei nori pasiekti pergalę, privalai naikinti priešus. Tanko vadas turėjo atidengti ugnį į minią. Jei perversmo metu moralę ir etiką statai aukščiau visko, tai perversmas pasmerktas žlugimui. Minia tave sutryps. Tas ir įvyko Turkijoje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras