Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  2017 metų pavasarį į Latviją atvyktų tarptautinis NATO batalionas

2016 09 08

Pagrindinius koordinuojamuosius darbus, susijusius su NATO kariškių dislokavimu Latvijoje, tvarkys Kanada.

Latvijos ambasadorius Kanadoje Karlis Eichenbaumas apie tai, kad kitų metų pavasarį į Latviją atvyktų tarptautinis NATO batalionas, informavo naujienų agentūrą LETA.

Ambasadorius priminė, kad šių metų liepos mėnesį Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudas) NATO viršūnių susitikime Varšuvoje pareiškė, jog Kanada pasirengusi atlikti svarbų vaidmenį ir vadovauti Latvijoje dislokuotoms Aljanso pajėgoms.

„Kanada čia tampa lydere. Be abejo, JAV ir NATO lieka pamatu, tačiau didžiulį koordinuojamąjį darbą siekiant dislokuoti tarptautinį batalioną Latvijoje atliks būtent Kanada“, – kalbėjo K. Eichenbaumas.

Paprašytas patikslinti, kada NATO kariškiai atvyktų į Latviją, ambasadorius K. Eichenbaumas atsakė, kad tai greičiausiai įvyktų „ištirpus sniegui“. „Manau, kad tai galėtų būti pavasarį, tačiau nebūtinai pirmą metų pusmetį. Tai būtų kruopščiai suplanuota ir tiksliai sužinotume jau labai greitai, rudenį“, – sakė Latvijos ambasadorius.

NATO viršūnių Varšuvos susitikime buvo nuspręsta 2017 metais Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuoti keturis Aljanso batalionus.

Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pranešė, kad rotacijos pagrindu dislokuojamus batalionus sudarys kariškiai iš įvairių šalių NATO narių. „Jie demonstruos Šiaurės Aljanso jėgą ir tai, kad [galima] kiekvienos Aljanso narės ataka būtų vertinama kaip viso Aljanso ataka“, – pabrėžė jis.

NATO vadovas patikslino, kad papildomų pajėgų dislokavimą Lenkijoje kuruotų JAV, o Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje – Vokietija, Didžioji Britanija ir Kanada.

Pagal 2016 m. rugsėjo 6 d. portalo „ZN,UA“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (377)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras