Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ekonomikos reikšmė verslo sėkmei

2016 10 05

Verslas vis dažniau naudoja naujausias skaitmenines technologijas savo produkcijai kurti, reklamuoti ir parduoti. Technologijos ir inovacijos leidžia įmonėms pritraukti vis daugiau vartotojų ir jų siekių neriboja geografija, pavyzdžiui, Europos verslas aprėpia daugelį Bendrijos ir pasaulio šalių. Europos Komisijai (EK) ir Europos Sąjungos (ES) valstybių vyriausybėms svarbu suprasti šiuos aspektus ir vykstančią kaitą. Taip pat įžvelgti kliūtis, su kuriomis susiduria įmonės, bei jų ateities perspektyvas.

Analitikai akcentuoja, kad reikia įsiklausyti į verslo poreikius, nes tai veikia ir politikų sprendimus. Verslo sėkmė susijusi su ekonomikos situacija ir atvirkščiai. Verslas ES kuria milijonus darbo vietų, imasi inovatyvios rinkodaros, sparčiai atranda naujus dalykus, stiprina skaitmeninę ekonomiką. Tai aktualu ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ar Pasaulio banko (PB) veikloje. Šie aspektai atspindi dabartinio ir būsimo ekonominio klimato pulsą, kuris reikalingas smulkioms ir vidutinėms įmonėms kurtis bei dirbti. Tai – unikalus langas į naują skaitmeninę ir mobilią ekonomiką. Jį atverti gali padėti socialiniai tinklai.

Pažymėtina, kad verslas pabrėžia pasitikėjimo ekonomika svarbą. Jis vertina vartotojus ir bendruomenes, kurias aptarnauja, ir žmones, kuriuos įdarbina. Remiantis tyrimais, Europoje optimistiškiausia yra Airijos ekonomika, o Italijoje ir Ispanijoje nuotaikos nėra tokios pozityvios. Kalbant apie iššūkius, smulkioms bendrovėms gana sudėtinga sudominti vartotojus, padidinti pajamas ir išsilaikyti. Vis dėlto dažnai lūžio tašku tampa skaitmeninės technologijos. Jos leidžia parodyti produktus ar paslaugas, pristatyti jas potencialiems klientams arba tiesiog parduoti produkciją. Tiesa, tam kartais reikalingas finansinis (ir ne tik) padrąsinimas, atitinkamos žinios bei priemonės. Apskritai, interneto technologijos jau yra įvairių verslo sektorių kasdienybė, tad jų naudojimas – Europos ateities gyvenimo būdas ir Bendrijos įmonių kelio į priekį postūmis.

Pagal 2016 m. rugsėjo 30 d. „EurActiv“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (377)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras