Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Žinios – Europos ateities kapitalas

2016 11 02


Europą sustiprina kvalifikuota darbo jėga ir profesinė patirtis. Kad užtikrintų savo, kaip svarbios ekonomikos ateitį, Bendrija turėtų daugiau dėmesio skirti verslumo bei žinių kapitalo derinimui. Europos ūkiai yra tarp labiausiai klestinčių ir inovatyviausių pasaulyje, bet Europos Sąjungai (ES) tenka įgyvendinti bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą skatinančias reformas. Šiame kontekste svarbu nepamiršti pridėtinės vertės reikšmės, padedančios verslui tapti konkurencingu. Jeigu minėti procesai nevyks, ES ekonomikai gresia užsitęsęs sąstingis, kai kitos pasaulio ekonomikos augs.

Naujausi duomenys rodo, kad euro zonos ūkis plečiasi vangiai ir šis sulėtėjimas kelia nerimą. Lėtas ekonomikos augimo tempas Europoje nepalankus verslui. Vos prieš keletą dešimtmečių Europos pozicijos gamyboje, informacijos ir komunikacijos technologijose bei įvairių paslaugų sferose buvo tvirtos. Dabar ES verslui rimtą konkurenciją sudaro Kinijos ir Indijos įmonės. Europai naudinga globalizacija ir prekyba, bet žemyno verslui atsiranda vis daugiau kliūčių. Pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ buvo svarbi Suomijos ekonomikai ir užėmė didelę pasaulio rinkos dalį, tačiau jos žvaigždė užgeso. Gerai žinomas Europos automobilių gamintojas perka Kinijos ir Indijos investuotojai, į pirmaujančias pozicijas veržiasi „Huawei“.

Tiesa, Europos ekonomikas vis dar stiprina talentingi darbuotojai ir inovacijos. Įvairių pasaulio šalių vyriausybės siekia kurti verslui patogią aplinką, o šių pastangų tikslas – pritraukti investicijų, tačiau žinios ir jas plėtojantys žmonės juda nevaržomai, to judėjimo neriboja sienos. Inovatyvios įmonės, verslininkai, mokslininkai, dizaineriai ir programuotojai dėl geresnių sąlygų gali persikelti iš vieno regiono ar šalies į kitą. Tai skatina pasaulio ekonomikos augimą, taip pat verčia valstybes prisitaikyti, kad jos išliktų patrauklios didelėje konkurencinėje kovoje. Europa turi privalumų: nuo kvalifikuotos darbo jėgos iki pažengusio verslo sektoriaus, investicijų į mokslinius tyrimus bei inovacijų sklaidą. Prie to prisideda ir kultūrinis šio žemyno paveldas, su juo susijusios iniciatyvos, vertybių įvairovė.

Pagal 2016 m. spalio 28 d. „EurActiv“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (38)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (110)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras