Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Aleksandras Parchomenka. Rusijos remtas ir Rusiją rėmęs prezidentas prabilo apie žengimą ES link

2016 12 06

Tехно СОТНЯ  

„Įjungė atbulinę pavarą“ – internautus nustebino rusofilu vadinto Moldovos prezidento Igorio Dodono pareiškimas.

Savo prorusiškomis pažiūromis garsėjęs naujai išrinktas Moldovos prezidentas I. Dodonas pareiškė, kad jo vadovaujama šalis neketina atsisakyti bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES). Tai paskelbė Stirile TV.

Pasak I. Dodono, prezidentas neturi tokių įgaliojimų, kad galėtų nuspręsti dėl Asociacijos sutarties su ES nutraukimo.

„Ateityje įgyvendinsime ES ir Moldovos pasirašytą Asociacijos sutartį, taip pat padarysime viską, kas tik įmanoma, kad atkurtume ekonominius ir strateginius santykius su Rusijos Federacija“, – tikino Moldovos prezidentas. Taip pat pabrėžė, jog atsižvelgtų į būsimo parlamento rinkimų rezultatus ir yra pasirengęs organizuoti referendumą, kad šalies piliečiai galėtų išsakyti savo nuomonę, į kurią sąjungą – Europos at Eurazijos – norėtų integruotis.

„Dar vienas ekvilibristas sumanė ant dviejų kėdžių sėdėti. Dodonas palaikė Moldovos integraciją į Europą“, – parašė tviterio vartotojas, pasivadinęs „Lavrentijumi Palyčiumi“.

„Dodonas pareiškė, kad bus įgyvendinama Moldovos ir ES asociacijos sutartis. Kažin kur kitur galėtume eiti? Rusija (mūsų) nenori maitinti, be to, ir bendros sienos neturime“, – samprotavo internautas Sergejus Samarskis.

„Dodonas, naujasis Moldovos prezidentas, jau įjungė atbulinės eigos procesą dėl išstojimo iš ES asociacijos sutarties su Moldova. Ir dabar niekas niekur neišstoja“, – tokį komentarą pateikė portalas „Apžvalgininkas“ (Obozrevatel) pietryčių tviteryje.

Pagal 2016 m. lapkričio 30 d. portalo „Technosotnya.com“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (38)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (110)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras