Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Panaikinus vizas iš Ukrainos plūstels migrantai (2)

Komentarai:

Reideris to Vytenis, 2016 12 30 01:09
Nepaisant "visiško pravalo"Putinui taip ir nepavyko igyvendint plano"novorosija"ir nera sausumos tilto i Kryma..Negana to 4 metus Kijeve sedi valdžia atvirai besityčiojanti iš Rusijos ir Putino..:}}}Didziulis Ukrainos pasiekimas sustabdyta rusų invazija ir Ukrainos suskaldymas ir sunaikinimas...:}}Putino primperines derzavines politikos pasekme:40 milijonų tau ta priešas 200kilimetru nuo Maskvos...Ir amžiams prarasta Ukraina,bei galimybe atkurt Rusijos imperija..:}}

Vytenis, 2016 12 29 21:39
Kai bus panaikintos vizos, į Europą bėgs ir ukrainiečių kariai-dezertyrai. Dėl itin prasto vadovavimo armijai dezertyravimo atvejų tik daugės. Pateikiu paprastą pavyzdį. Ukrainiečių kariai gali pasigirti tuo, kad šį mėnesį teritorijose aplink Svetlodarską patyrė įspūdingų "nuotykių". Fronto linija, skirianti ukrainiečių karius nuo separatistų, nėra lygi. Ties Svetlodarsku separatistų kontroliuojama teritorija lanku, pleištu gilyn įsiskverbia į ukrainiečių kontroliuojamą teritoriją. Ukrainiečiai bijojo, kad šį lanką, pleištą separatistai gali panaudoti kaip placdarmą, skirtą ukrainiečių karinių dalinių apsupčiai. Žodžiu, išsigando ukrainiečiai, kad separatistai kartu su rusais gali sukurti naują "katilą". Ukrainiečių karinė vadovybė įsakė pradėti puolamąją operaciją, kurios tikslas - fronto linijos išlyginimas, Svetlodarsko lanko, pleišto likvidavimas. Ukrainiečių karininkai viešai pripažino, kad organizuoja puolamąją operaciją. Tai akivaizdus Minsko susitarimų pažeidimas. Rusija už Minsko susitarimų nesilaikymą susilaukė sankcijų iš Vakarų. Įdomu, kodėl šiuo atveju Vakarai nepritaikė sankcijų Ukrainai? Dvigubi standartai? Grįžkime prie puolamosios operacijos. Pėstinikams įsakyta užimti viršūnę "223" ir separatistų įtvirtinimus kodiniais pavadinimais "Kryžius", "Žvaigždė" ir "Kikimora". Pažadėta, kad visi separatistų ugnies taškai bus nuslopinti artilerijos ugnimi. Mūšis prasidėjo. Į ataką metėsi ukrainiečių pėstininkai. Bet dėl prasto vadovavimo: 1) pėstininkai nebuvo paremti efektyvia artilerijos ugnimi, separatistų ugnies taškai išliko ir dėl to ukrainiečiai patyrė nuostolių; 2) vienas iš pėstininkų būrių atakavo ... per minų lauką (turbūt patys suprantat, kaip baigėsi tokia ataka). Ukrainiečiai patyrė didelių nuostolių, bet sugebėjo užimti viršūnę "223", "Kryžių", "Žvaigždę" ir "Kikimorą". Separatistų problema buvo ta, kad laikydamiesi Minsko susitarimų jie buvo atitraukę savo artileriją 70 km nuo fronto linijos. Separatistų pėstininkai be artilerijos paramos nesubėjo išlaikyti savo pozicijų. Bet netrukus artilerija atvyko į vietą, buvo organizuota kontrataka ir viskas baigėsi tuo, kad ukrainiečiai buvo išvaryti iš visų užimtų pozicijų. Ukrainiečių karinė vadovybė paskelbė, kad operacijos metu neteko aštuonių karių. Be abejonės, netekčių skaičius yra ženkliai sumažintas. Turėtų būti skaičiuojamos dešimtimis. Reideris čia vis kaltina rusų karinę vadovybę dėl nuostolių, patirtų Ukrainoje ir Sirijoje, slėpimo. Bet tą patį daro ir ukrainiečių karinė vadovybė. Po puolamosios operacijos vietines ligonines užplūdo sužeisti ukrainiečių kariai. Sužeistųjų buvo tiek daug, kad juos teko transportuoti ir į toliau esančių miestų ligonines. Ukrainiečių karininkai šią operaciją praminė operacija "o" ("o" reiškia "očko"). Visiškas "pravalas". Dar gerai, kad Europa ukrainiečiams panaikino vizas. Dabar galės bėgti ukrainiečių kariai nuo savo generaliniame štabe sėdinčių "genijų".

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (365)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras