Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos galia mažėja (11)

Komentarai:

Vytenis to Reideris, 2017 01 21 07:44
Nei vieno iš septynių nesukūriau. Visi septyni egzistuoja.

Reideris to Vytenis, 2017 01 21 01:05
Ir kuris iš mano surašytų septynių laivynų neegzistuoja?
------------------
Tai nežinau?:}}Tikriausiai tas kuri tamsta sukūrėt:}

Vytenis to Reideris, 2017 01 20 17:37
"Kažin Trumpas žino,kad JAV turi 7laivynus vietoj šešių?????:}}}}]]Obama žinojo,kad jų tėra 6,dėl to nedrįso matyt rusų spaust...]]]]]"
-----
Ir kuris iš mano surašytų septynių laivynų neegzistuoja?


Peckelis Vyteniui, 2017 01 20 10:59
Kažin Trumpas žino,kad JAV turi 7laivynus vietoj šešių?????:}}}}]]Obama žinojo,kad jų tėra 6,dėl to nedrįso matyt rusų spaust...]]]]]

Vytenis to Reideris, 2017 01 19 21:30
"Beabejos JAV turi ir septinta laivyną..:}}},bet iš viso ju yra tik 6
В оперативном отношении ВМС США подразделяется на шесть флотов: Третий, Четвёртый, Пятый, Шестой, Седьмой, Десятый"
-----
Tu dar kartą garsiai nusiperdei geopolitika.lt. Iš viso FORMALIAI (pabrėžigu šį žodį; kai išsiaiškinsi, kodėl šį žodį pabrėžiu, suprasi, kodėl nusiperdei) JAV turi ne šešis, o septynis laivynus. Laivynų sąrašas:
1) United States Fleet Forces (buvęs 2-asis laivynas). Atsakingas už JAV teritorijos gynybą. Veikia Šiaurės Atlante. Vadavietė Norfolk (JAV).
2) 3-asis laivynas. Veikia Ramiojo vandenyno rytinėje dalyje. Vadavietė San Diego (JAV).
3) 4-asis laivynas. Veikia Pietų Atlante. Vadavietė Mayport (JAV).
4) 5-asis laivynas. Vidurio Rytai. Vadavietė Manama (Bahreinas).
5) 6-asis laivynas. Europa. Vadavietė Neapolyje (Italija).
6) 7-asis laivynas. Veikia Ramiojo vandenyno vakarinėje dalyje. Vadavietė Yokosuka (Japonija).
7) 10-asis laivynas. Vadavietė Fort Meade (JAV).
----

Reideris to Vytenis, 2017 01 19 02:23
Fantazijos negali but beribėmis..
------------
Beabejos JAV turi ir septinta laivyną..:}}},bet iš viso ju yra tik 6
В оперативном отношении ВМС США подразделяется на шесть флотов: Третий, Четвёртый, Пятый, Шестой, Седьмой, Десятый.
В 2003 году, в момент максимального усиления, в состав флота входили более 40 надводных кораблей, в том числе 2 авианосца, 2-4 атомные подводные лодки, 175 самолетов и 21000 военнослужащих.
--------------
Kai kinai pajėgs pasistatyt bent 11 lėktuvnešiu ir pastatyt bent 1 kreiseri,tada ir pakalbėsim apie tai ka kas kai ir kur gali pastumt..:}}Bijau,kad tu lėktuvnešiu ir kreiseriu XXIamž pirmoje pusėje taip ir neišvysim..:}}}
-----------
Toliau jau visiškai nusifantazavai...:}} laivyne yra 2 lėktuvnešiai ,150..Vien pagal tai 6 laivynas lenkia visa Kinijos laivyną dvigubai..Kinai kol kas teturi lėktuvneši..Laivyne yra 12 kreiseriu .pas kinus nei vieno visame laivyne ..Pagal ugnies galia 6 asis laivynas lenkia visa Kinijos laivyną..

Vytenis to Reideris, 2017 01 18 23:37
"Vienas JAV 6- ąsis laivynas yra galingesnis nei visas likęs Kinijos laivynas..O dar yra 1,2,3,4,5 ir reikalui esant is rezervu galima suformuot JAV 7 laivyną".
-----
Ar tu bent suvoki, kad garsiai nusiperdei geopolitika.lt? JAV nereikia iš rezervų formuoti 7-ojo laivyno, nes 7-asis laivynas jau seniai egzistuoja ir veikia Ramiajame vandenyne. Beje, tavo teiginys, kad 6-asis laivynas, dislokuotas Viduržemio jūroje, galingesnis nei kinų yra nonsensas. Galima sutikt su šiuo teiginiu tik tuo metu, kai į Viduržemio jūrą įplaukia amerikiečių lėktuvnešiai iš kitų laivynų (tokiu atveju šie lėktuvnešiai automatiškai tampa pavaldūs JAV 6-ojo laivyno vadovybei). Kai lėktuvnešiai išplaukia iš Viduržemio jūros, likę laivai savo galia neprilygsta kinų laivynui.

Reideris to Vytenis, 2017 01 18 01:31
Susigrums Kinija ir JAV.
--------------
Kodėl ne Kinija ir Rusija???:}}
-------
Su kuom stums??:}}}Vienas JAV 6- ąsis laivynas yra galingesnis nei visas likęs Kinijos laivynas..O dar yra 1,2,3,4,5 ir reikalui esant is rezervu galima suformuot JAV 7 laivyną.Be ju dar yra P.Korejos,Taivano,Japonijos laivynai,kurie karo atveju stos JAV pusen..:}}Kinija artimiausius 50metu neturės galimybių kariniu požiuriu pastumt JAV kur nors...:}}}O štai su Rusija viskas daug paprasčiau,nereikia jokio laivyno..Lengvai uzemamos teritorijos su daug naudingu ištekliu..:}

Vytenis, 2017 01 17 22:15
"Taigi iššūkių tik daugėja, ir kaip išsaugoti gerovę, ateityje bus pagrindinis europiečių galvosūkis".
-----
Europiečiams tereikia palaukti naujo pasaulinio karo, kuriam prielaidų yra daugiau nei pakankamai. Šį kartą (tų kartų bus ir daugiau, nes kapitalistinė sistema yra neatsiejama nuo karų) pasaulinis karas kils ne Europoje, o Azijoje. Susigrums Kinija ir JAV. Kinai pabandys pastumti JAV laivyną kuo toliau nuo Kinijos krantų. Užvirs mūšiai ore ir jūroje, bet bus naudojama tik konvencinė ginkluotė (abipusio susinaikinimo variantas suduodant branduolinį smūgį nei kinams, nei amerikiečiams nebus priimtinas). Karas radikaliai keičia susiklosčiusią jėgų pusiausvyrą ir viskas gali pakrypti europiečių, kurie liks nuošalyje, naudai.

Tarasas Bulba, 2017 01 17 15:45
Ne

geoekspertas, 2017 01 16 09:34
Gal revoliucijos ivyksta ne, kai buna zemas pragyvenimo lygis o kai sustoja augimas?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (383)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras