Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos iškilimas (14)

Komentarai:

nordiškas, 2017 03 05 08:39
...Kulikovo mūšis toks vienas buvo.

nordiškas, 2017 03 05 08:34
Vyteni. Rusai nebuvo ta stipri siena nuo mongolų ir aukso ordų. Čia labiau gamtinės sienos pagelbėjo. Net bogatyrius Nevskis tarėsi su ordom dėl duoklės mokėjimo. Negirdėjau jokio žymesnio rusų-aukso ordos mūšio. Va LDK tai pasipešė su orda, kartais užmesdavo kartais gaudavo, o vėliau net kartu kryžiuočius galabino.

Anonimas, 2017 03 03 13:46
Linkėjimai darbdaviu,kokius gerus durnius išsirinko-savo tipo!

Vytenis, 2017 02 25 00:21
"Europą atakuoja iš Rytų, kur Rusija karu baudžia Ukrainą už jos europinį pasirinkimą, ir iš Vakarų, kur JAV prezidentas suvienytoje Europoje mato apmaudžią kliūtį kelyje į priešiškumų pasaulį".
-----
Įdomu tai, kad straipsnyje nebuvo užsiminta apie britų sprendimą atsiskirti nuo tos pačios Europos, į kurią neva veržiasi ukrainiečiai. Kodėl šis faktas buvo nutylėtas? Paminėta, kad 1329 m. Anglijoje su sukilėliu nebuvo fiziškai susidorota (nors tai tėra praktiškai nieko nereiškiantis epizodas feodalinės santvarkos kontekste) - tai neva yra Europos pagimdyta vertybė, bet nieko nerašoma apie 2016 m. epizodą, kai tie patys anglai nusprendė atsiskirti nuo likusios Europos. Viskas paprasta - ukrainiečiai nori ne Europos vertybių, o galimybės įgyti lietuvių turimą privilegiją - bevizį režimą ir emigraciją į Angliją, o anglai pasistengė apsisaugoti nuo tokių ukrainiečių norų, jie pabėgo iš Europos.
-----
"Italijoje 1315 m. poetui Petrarkai pasiūlė užimti katedros vedėjo vietą Florencijos universitete. Šioje frazėje viskas stebina ir net verčia sunerimti. Rusijai tuo metu žingsniuoti iki pirmo universiteto buvo likę 400 metų ir kiek daugiau nei 400 – iki Puškino. Miestelyje ant Maskvos upės kranto už statinių tvoros sėdėjo kunigaikštis Semionas Ivanyčius, kuris į Ordą važinėjo gauti leidimo valdyti ir patarimų".
-----
Tas pats Petrarka turėtų padėkoti rusams, nes jie sukūrė barjerą, apsaugantį Europą nuo tolimesnės mongolų-totorių invazijos. Mongolai nebegalėjo veržtis gilyn į Europą vien dėl to, kad už jų nugarų liktų pernelyg daug nukariautų tautų, galinčių bet kada sukilti. Įsivaizduokime, kad verždamiesi į Vakarus mongolai-totoriai nebūtų sutikę rusų. Koks būtų Florencijos likimas tokiu atveju?
-----
"Mintis, kad žmogus turi teisių, kilo Europoje XIII amžiuje ir buvo įrašyta Didžiojoje laisvių chartijoje 1215 metais ir Kališo statute 1265 metais".
-----
Prisiminkim Švento Baltramiejaus naktį Prancūzijoje arba Verdeno skerdynes Pirmojo pasaulinio karo metu. Kur tada buvo tos žmogaus teisės? Straipsnyje pažerti atskiri epizodai, neva liudijantys apie Europos pranašumą, bet aš iš tos pačios Europos istorijos galiu pririnkti datų ir faktų, liudijančių apie Europos atsilikimą ir barbariškumą . Pavyzdžiui, paskelbi, kad Žemė yra apvali, ir už tai tave sudegina ant laužo.

Peckelis Reideriui, 2017 02 24 18:26
Nu padiskutuokim:}}Tai Rusija duobeje ar ne??:}}Tu gi rėki,kad ne,o čia tau parašo,kad duonė gilesne nei buvo TSRS laikais..:}


Ką gali tuo klausimu diskutuot "sekėjas",jei jis visus 2016metus ir 2017metų beveik du mėnesius aiškino,kad su Rusija viskas gerai???:)))O čia bac ekonominis,technologinis ir net vertybinis atsilikimas..Dar galima but suprast technologinį ir ekonominį ar pramonini atsilikimą,vertybinis tai jau pilna valstybės degradacija pasiekta per nepilnus 17metų..:)))Juokingiausia,kad niekas nieko net nesiruošia Rusijoje keist kažko,atvirksčiai,vertybinis atsilikimas vis didinamas valstybės ir režimo pastangomis,nes intelektualus ir mąstantis rusas Rusijos režimui nenaudingas...


Peckelis, 2017 02 24 18:21
O kur Petro I reformos?


Tikriausiai ten pat,kur ir Putino Rusijos "modernizacija"..:)))Sudegė ant "deržavinio-imperinio "laužo....

geoekspertas, 2017 02 24 17:37
O kur Petro I reformos?

geoekspertas, 2017 02 24 17:37
prof. E Gudavičius yra sakęs, kad lietuviai dar niekada taip gerai negyveno, kaip prie Brežnevo

Reideris to GRU pasekejas, 2017 02 24 15:29
Nu padiskutuokim:}}Tai Rusija duobeje ar ne??:}}Tu gi rėki,kad ne,o čia tau parašo,kad duonė gilesne nei buvo TSRS laikais..:}

Pasekejas to Reideris, 2017 02 24 14:52
Geras straipsnis rederi... geras... sutinku su visais ten issakytais teiginiais!
Tai ode Europai... Visi aplinkui europa yra blogi, SUTINKU, bet europos problemos nuo to nesinyksta...
Uz ka tu manes taip nekenti ir darai toki bauba as nesuprantu...

As kiseliovo laidu neziuriu, o tu man jas vis kisi... :( kiseliovo necituoju, pripazystu ukrainieciu teise i apsisprendima o tu mane vadini PRORUSISKU???
Gal kaip nors sugebesiu tavo akyse tapti realistu, bet pakolkas mane vadini taip kaip vadidni!

Autorius tam straipsnyje sumaise trolius su zmonemis kurie prarado tikejima liberaliomis idejomis kuriu piknaudziavimas privede prie Europos krizes! Troliais jis pavadino 52% UK gyventoju kurie prabalsavo del BREXIT, ko autorius pasirinko nepastebeti, nes tai suzlugdytu viena is jo teiginiu! Autorius lieja purva ant rusu, PABREZDAMAS kad ale popierius i rusija atkeliavo 200 metu veliau, pamirsdamas tuo tarpu akcentuoti kitus faktus, gal pvz kad rusai nusiunte pirma zmogu i kosmosa!

Yra trukumu staripsnyje, bet is esmes jis geras, ir su juo as sutinku! Gera ODE europai! Bet kas dabar reideri? Ar tokia ode pades europai islikti tokiai kokia ji yra turint omenyje kad autorius net pacia USA vadina priesu? Ar nelaikas kazka keisti?
Autorius isaukstina krikscionybe?!? Saunu, as tai tik palaikau! Bet ar autorius supranta kad krikscionybe yra nustekenta europoje tu paciu liberaliniu ideju kurias autorius liaupsina ir kuriu akivauizdoje europa patapo beginkle radikalaus ir siaip islamo invazijai!?! Jis nori visko ir is karto, bet deja situacija, REALI SITUACIJA, PJAUNASI SU AUTORIAUS ILIUZIJOMIS KURIAS JIS NORETU MATYTI!


As irgi noreciau kad visa ka autorius parase issipildytu! Bet paziurejus BBC man apmaudziai tenka pripazinti... deja tai tik ode Europai!
ir nestumk ant manes reideri... as uz europa, gyvenu europoje, nieko pries neturiu pries gejus, ukrainiecius, ir esu uz taika! Ir esu uz liberalias idejas, BET esu pries piknaudziavima liberaliomis idejomis!

Judam cia reideri :) pratesim cia diskusija :)

Peckelis, 2017 02 24 14:27
Kur dar gyvenimkas nostalgija,kai rusų teisė remiasi vos ne prieš 80metu įvykusio karo palikimu:}}}}}}}Ko tie prarasti Europiečiai nesutinka su to karo rezultatais..Juk praejo ne kokie 400metu,kurie Rusija skiria nuo kai kurių civilizacijos elementu,o tik 80metų..:}}:}}}}}


Stipru ir labai taiklu...Nedideliu sakiniu aprašyti vis paskutiniai 17Rusijos gyvenimo metu,valdant Putinui....

Reideris, 2017 02 24 14:08
"Rusija beveik visa sudaryta iš užgrobimų,"
--------
Net Maskva stovi ant nukariautu ir išvarytų finaugru žemių..:}}}
------------------
Tačiau mes ir čia atsiliekame, kaip atsilikome prieš 500, 300 ir 100 metų, atsiliekame ne tik pramonės ar aukštųjų technologijų vystymusi, mes atsiliekame pačioje svarbiausioje – visuomenės sandaros ir požiūrio į žmogų srityje. Mes atsiliekame fatališkai ir atkakliai, taip, lyg būtume išsikėlę sau uždavinį niekada neišeiti iš padėties, kai nuolat kartojasi diktatūra, Lubianka, neapykanta žmonėms, apgaulė, skurdas, diktatūra, Lubianka... Tuo metu, kai Europa aptarinėja garantuotas 500 eurų pajamas, mes svarstome, kaip minimalų atlyginimą pakelti iki pragyvenimo minimumo. Vien tik šio fakto pakanka, kad suprastume, kokioje duobėje yra atsidūrusi Rusija.
--------------
Ka tu autoriau,visokie GRU pasekėjai ir dar kai kas mano,kad Rusija jokioje duobėje nera..:}}Atvirkščiai išgyvena pakilimą,kuri gali išgyvent tik "trečioji Roma"..:}}}Gi Putinas Rusija pastatė nuo kelių..:}}}}}}}}}}}}}}}}Kokia cia dabar duobė..Musų Iskanderiai,musų Sarmatai ir musų??:}}Nežinau dar kas ?:}}Nu viskas tai yra net analogov v mire..:}}}O kur dar naujadaras "importazamescenija" kur suris,varške ir visa kita pakeičiama palmių aliejumi..:}}Kur dar gyvenimkas nostalgija,kai rusų teisė remiasi vos ne prieš 80metu įvykusio karo palikimu:}}}}}}}Ko tie prarasti Europiečiai nesutinka su to karo rezultatais..Juk praejo ne kokie 400metu,kurie Rusija skiria nuo kai kurių civilizacijos elementu,o tik 80metų..:}}:}}}}}

Reideris, 2017 02 24 13:55
"Mes Rusijoje iki tokio valdžių atskyrimo dar neprisikasėme ligi šiol."
--------
Bijau,kad ir neprisikasite niekad..:}}}Tam kad prisikast reikia i Rusijos Maidana nueit..Neneigiu 2011metais bandėte..:}}Bet ir ten gynete ne tas vertybes,kurių pagalba dasikastumėt iki to,kas senutėje Europoje buvo prieš 400metu..:}}

Reideris, 2017 02 24 13:49
LABAI GERAS STRAIPSNIS...VERČIANTIS MĄSTYTI IR IŠVADAS DARYTI...:}}VIEN KO VERTA FRAZĖ:"Europą atakuoja iš Rytų, kur Rusija karu baudžia Ukrainą už jos europinį pasirinkimą"
----------------------
kaip škurliu per veidą tokiems veikėjams kaip GRU pasekėjas,kuris aiškina,kad tai ne Ukraina ir Ukrainos žmonės pasirinko Europine krypti,o jiems parinko JAV..:}}

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras