Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos Parlamentas panaikino vizų reikalavimą ukrainiečiams (25)

Komentarai:

victra, 2020 12 02 00:17
Sveiki visi Tai puikus atsiliepimas, kuriuo turiu pasidalinti. Kaip Dr.Ogala išgelbėjo mane ir mano brolį nuo herpeso ligų, jis sprendžia rimtas problemas ir gydo bet kokias ligas. Daktaras Ogala po daugelio metų bandymo išgydė mane nuo herpeso mažiau nei per savaitę, jis puikus ir tikrai žino, ką daro. Aš rekomendavau visiems. Šis burtų metikas yra labai labai geras. Profesionalus, tikslus, nuoširdus ir labai patyręs. Ačiū už jūsų darbą! Dėkoju savo draugui, kad jis mane informavo. Turiu pasikalbėti su jumis apie savo problemas. Aš nesitikėjau momentinių rezultatų ir buvau pasirengęs laukti kelis mėnesius. Mano nuostabai ir nuostabai, po kelių dienų spenelio pradėjau matyti rezultatus. Mano broliui buvo diagnozuotas herpeso virusas. Jis sutvarkė visus įmanomus būdus, kaip išsigydyti, tačiau viskas pasistengė, kad viskas nutrūktų, tačiau po to, kai mes tarnavome dr. per kurjerių tarnybą jis išsiuntė vaistažoles nuo herpeso viruso ir davė žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip jį pritaikyti, kai mano brolis jį pritaikė, nurodydamas, kad jis per 3 savaites nuo gydymo buvo visiškai išgydytas, mes išties šaunu. Dr. Ogala yra labai rekomenduojamas. Tai tikras dalykas. Išbandykite ir nenusivilsite! REIKIA PAGALBOS? Susisiekite +2347049668119 arba paštu: Drogala02@gmail.com
(1) Diabetas, 2) ŽIV AIDS,
(3) Šlapimo takų infekcija,
(4) B HEPATITAS, 5) IMPOTENCIJA,
(6) NETEKIMAS / NETEKIMYBĖ
(7) DIARRHEA, 8) ASTHMA, 9) JEI NORITE VAIKO
(10 JEI NETEKAUJI ILGAI LOVOS ...

pukis, 2017 04 22 01:41
skaitau as tokiu "politologu" komentarus ir pagalvojau o kur Lietuva Jav lyderis nors niekas nerinko ja juo buti. Tai Lietuva taip iseina vasalas arba tarnas!. Tai mes tarnai?

Reideris, 2017 04 12 13:33
Rusija toliau praradineja dujų tiekimo rinkas...
----------------------
Грузия отказалась от российского газа

Грузия отказалась от приобретения природного газа у «Газпрома» до конца 2017 года. Необходимое стране сырье будет импортироваться из Азербайджана. Об этом в среду, 12 апреля, заявил министр энергетики Каха Каладзе, передает РИА Новости.

Reideris.. to mes, 2017 04 11 10:18
Kaip dažnai buna pakartoji mano žodžius ir apsimeti pats sumąstęs..:))Ar verta rašyt ,kad tik rašyt??:))Nusiimk imbecilo kauke,gal ir akiniu nereiks..:)

Mes, 2017 04 11 09:47
reideris, kaip dažnai būna (akla neapykanta Maskvai), klysta: Trumpas vožė į tarpuakį ne Assadui, bet Putinui. Kiek stiprus smūgis, matysim iš Tilersono vizito Rusijoje... Reideri, nusiimk tamsius akinius, geriau įžvelgsime kataraktą...

Reideris to GRU pasakų ekejas, 2017 04 11 06:52
rusai lektuvu gal ir gali atsiust,kaip kad siunte Vietnamui,Afrikai,vis uz dyka,ko pasekoje 1991metais nebeturejo ko est ir prarado 5,2milijono kvadratiniu km teritorijos kontrole..O skolos uz ginklus buvo tiesiog nurašytos,nors pati Rusija ,buvo priversta ismoket visas TSRS laiku skolas,dar daugiau Rusija šiuo metu denge ir carines Rusijos skolas.tu tarpu skolų carinei Rusijai vel niekas nemoka..:)
Ir vis tik simbolines atakos metu Asado pajėgos prarado 6 remontuojamus naikintuvus ir 8 karius,gal pilotus ,gal ne..:))Degalų atsargas ir amunicija..:))Kaip ten bebutu visi JAV paleisti Tomahaukai pasieke taikini-areodroma,skirtingai nei Rusijos,kuriu dalis nukrito Irane..:))

Reideris to Vytenis, 2017 04 11 06:46
Tai tebuvo simbolinė ataka, politinis aktas parodant pasauliui, kad JAV nesitaikstys su Basharo akiplėšiškais veiksmais.
------------------
Gal ir politinis aktas,bet skirtas jis buvo ne Asadui,o Rusijai,Iranui ir pagal viska Kinijai..Kurios pradėjo justis vos ne pasaulio bamba,Artimuosiuose rytuose..:) Asadas tai tik eilinis diktatoriukas kurio gyvybe palaikoma,Irano ,Rusijos ir Hezbolach durtuvais...:))Didesnio vaidmens jis jau niekur nebaividina ir nebevaidins,geriausiu atveju artimiausius metus bus Damasko prezidentinio komplekso karalius..:))

Šiuo apšaudimu baigesi silpno Obamos era ir prasidejo era kai JAV vel diktuoja taisykles ir yra žingsniu priekyje kitu{JAV atlieka veiksma ,o Rusija bliaudama i ji reaguoja,prie Obamos viskas buvo atvirkščiai..:))

Pasekejas to Vytenis, 2017 04 11 00:07
Sorry VVER sumaisiau, cia Vyteniui praitas atsakymas

Pasekejas to VVER, 2017 04 11 00:06
apie jokius pakilimo takus as nerasiau! Nenoriu ant taves stumti, bet pats pagalvok ka galejo isgelbeti rusai pranese sirams? Pati svarbiausia ir brangiausia dalyka - ogi pilotus! Ne lektuvai ar betoninis grindiny yra oro pajegos! O pilotai! ir jie buvo evakuoti nes tam buvo laiko! O tavo ta taka galima atstatyti, ir lektuvu nauju rusai gali atsiusti! O pilotu nauju negausi, reikes daugelio metu mokymu! Taip kad ne nesamone as parasiau, o samone! Jei vis tik nesutinki, su malonumu aptarsiu sekanti tavo komentara.

ataka buvo simboline, sutinku 100%. Nukreipta visu pirma vidaus US politikai kad visi ten nustotu stumti ant trumpo kad jis Putino suniukas ir toliau spausti rusus UN. Tik tiek, nieko naujo. jau ne viena karta atidirbta amerikieciu taktika.

Vytenis to Pasekėjas, 2017 04 10 21:26
"Rusai ispejo sirus del atakos, ir finalas - amerikieciai suare zeme apleink baze uz 59 mljn doleriu! baze jau veikia! Sunaikino 6 senus migus, jokio realiau karinio nuostolio!"
-----
Rašai, kad rusai įspėjo sirus ir tai turėjo įtakos atakos rezultatams. Manau, kad parašei nesąmonę. Atakuojant oro pajėgų bazę vienas iš svarbiausių taikinių yra pakilimo/nusileidimo takas. Net jei rusai būtų įspėję sirus apie ataką, tai sirų galimybės apsaugoti oro pajėgų bazę būtų itin ribotos, nes juk neįmanoma pakilimo/nusileidimo tako suvynioti ir paslėpti lagamine. Prastus atakos rezultatus greičiausiai nulėmė tai, kad iš 59 milijonų dolerių daugiau nei trečdalis buvo iššauta "dievui į langus". Tai tebuvo simbolinė ataka, politinis aktas parodant pasauliui, kad JAV nesitaikstys su Basharo akiplėšiškais veiksmais. Kadangi ataka buvo simbolinė, tai jos tikslumas nebuvo aktualus ir Trump leido savo kariškiams iššauti pasenusias, "ant nurašymo ribos esančias" raketas. Tiesiog dalis raketų nepasiekė tikslo ir tiek.

Vytenis to Reideris, 2017 04 10 21:08
"Tu tikrai mirsi,o štai aš dar sulauksiu to laiko,kai JAV o dieve vel bus išrastas"prietaisas"neutralizuojantis kitu šaliu branduolinius arsenalus".
------
Optimistas. Mes juk buvom susitarę, kad 2017 m. rusai tave nugabens į urano kasyklą Krasnokamenske, o 2018 m. tu užversi kanopas nuo alinančio darbo toje kasykloje.

Reideris, 2017 04 10 10:55
Kaip Putinas ir kooperatyvas"Ozero"sugriovė,rodos nesugriauna Rusijos kosmoso programa..:)))
--------------------
За последние две недели россияне узнали много интересного о российской космической отрасли. Во-первых, ранее произведенные двигатели, предназначенные для установки на вторую и третью ступени единственной в стране серийной тяжелой ракеты «Протон-М», оказались бракованными. Во-вторых, может быть отменен запуск к Международной космической станции (МКС) многофункционального лабораторного модуля (МЛМ) «Наука». Сюда стоит добавить и старые новости: через два года США, вероятно, перестанут покупать места на пилотируемых кораблях «Союз» и откажутся от двигателей РД-180, а Россия по итогам 2016 года опустилась на третье место в мире по числу космических пусков.

Visa tai straipsnyje:

"Доехали
Кто погубил российскую космическую отрасль "

https://lenta.ru/articles/2017/04/10/cosmos/

Reideris, 2017 04 10 10:52
Argi kas taiko pasaulinei"supergalei"sankcijas??:)))))
---------------------
Президент США Дональд Трамп обдумывает возможность введения новых санкций против России и Ирана из-за поддержки режима сирийского лидера Башара Асада.
----------
Великобритания намерена добиваться от партнеров по G7 введения новых антироссийских санкций. Об этом сообщила газета The Times.
---------------------


Pasekejas to cerkesas, 2017 04 09 19:07
Cerkesas - tu debilas, as net tingiu su tavim cia aiskintis:) bent zinias per LRT dunduke paziurek pries kazka sakydamas!
Rasai: "net rusijos tv pranese" --- looooopas! sakyk kad tik rusus ir teziurejai, o jie be abejo bandys paroodyti kokie US blogieciai ir sutirstiniti spalvas! Na tu ir atsilupes!

Skaityk:
The U.S. strike in Syria failed to change anything
According to the Syrian Observatory for Human Rights, the air base targeted by the U.S. was back up and running with 24 hours.


Saltinis:
https://thinkprogress.org/strike-syria-fail-change-560b1ddab3bf

http://normangeestar.net/2017/04/08/the-us-strike-in-syria-failed-to-change-anything/

P. S. kaimieti jei nemoki angliskai paziurek vakaro zinias per LRT ta pati sako! Jei nors kiek koses tusi tam kibire kuri vadini galva, turetu buti geda uz savo komentara!

Cerkesas pasekėjui, 2017 04 09 13:48
Reideris gal ir ekspertas,o tu tai nebent pasakų sekėjas..Net Rusijos tv pranešė,kad žuvo 8 sirų kariai ir kelios dešimtys sužeista,sunaikinti 6 Asado oro pajėgų lėktuvai,pagal tave tai "žemės suarimas"...Va Alepo sunaikinimas ,tai jau ne "žemės suarimas"..logika pas tave kaip traktoriaus padanga...

Pasekejas to Reideris, 2017 04 08 15:49
Super reideri! Laukiam toliau!
Abu esam geopolitikos ale ekspertai profesionalai statom cia savo prognozes! (cia su sarkazmu aisku kad kiti nesijuoktu jau labai is musu dunduku)!

Mes jau susilazinom ir liko 1,5 metu iki tavo issakytos prognozes del krymo grazinimo! Laukiam toliau!

I tavo issakyta kritika del mano teiginio del Asado nuvertimo, sutinku, veikiausiai uzvakar persistengiau taip teigdamas - apmove mane Tilersonas! Privalau darydamas savo prognozes visada prisiminti kad amerikieciai NIEKADA neleis jokios taikos be ju dalyvavmo, ir neleis pradeti jokio karo jei jo nepradeda jie PATYS! Taip kad taikos ten nebus niekada... veikiausiai panaudojo sia veikiauiai sukileliu sufabrikuota ataka savo vidaus tikslams nes reikejo sio smugio amerikieciams (vidaus politikai), Asadui visiskai neapsimokejo naudoti chemines atakos, tuo tarpu Amerikieciams ir al nusrai labai naudinga situacija! Tuo tarpu speti tolesne ivykiu eiga bus sudetinga...
Bet vis delto, manau kad Amerika statyts ant kurdu, bandys remt al nusra kad si kariautu su asadu o tuo tarpu tyliai uzimines kurdu rankomis kuo didesne sirijos dali kad veliau ivesti federalizacija su stipriu kurdu centru, kad suskaldyti sirija jei bus einama taikiu politiniu keliu! Tai leistu spausti ir kontroliuoti regiona!

Bet visgi, amerikieciai ispejo rusus del atakos! Rusai ispejo sirus del atakos, ir finalas - amerikieciai suare zeme apleink baze uz 59 mljn doleriu! baze jau veikia! Sunaikino 6 senus migus, jokio realiau karinio nuostolio! Tuo tarpu labai stiprus politinis vidinis manevras - trumpo jau niekas nevadins putino pakaliku ir ji jau palaiko jo vidine ziniasklaida! Tai galu gale, SPEJU, gali leisti trumpui deretis su putinu ir deeskaluoti situacija! Iseiti ale nugaletoju is sitos situacijos, kuris isgelbejo pasauli nuo 3 pasaulinio! Nezinau kaip ten bus, bet vis tik Tilersonas tuoj i maskva vaziuoja, o po kiek laiko ir Trumpas! Niekas situ visiztu neatsauke! Bus matyt!

cia geras straipsnis: issiversk, uztenka kisieliu ziuret! Anglu pasimokyk!

https://www.redflagnews.com/headlines-2017/trumps-syria-strike-what-theyre-not-telling-you

Reideris, 2017 04 08 12:32
O del ukrainos, nekarta rasiau, as nelaukiu ukrainos zuties! Cia tu lauki kol kryma grazins! Skirtumas didelis!
--------------
Aišku didelis....Galima greit sunaikint{Rusijai nepavyko,mat susidure su geležiniu Ukrainos kumsčių:))O galima po truputi nupjaut kokia dali,ir čai nepasiseke,susidure su sankcijomis ir vakaru priešprieša...As nelaukiu nei kol Ukraina sugrius,nei kol Kryma gražins,aš laukiu kol Rusijos federacija taps normalia unitarine valstybe,tai didelis skirtumas ko tu lauki ir aš laukiu..:))Rusijos praplautgalviai tai ko aš laukiu vadina Rusijos žlugimu ir aš sutinku žlugs imperija,liks Rusija..:)))

Reideris to GRU pasakų ekejas, 2017 04 08 12:27
Ar tik ne tamstele teigė,kad JAV atsisakė idėjos nuverst Asada...:))Matyt raketu "Tomahauk"smugiai tai palaikymas..:))Asado režimo..:)

Pasekejas to Reideris, 2017 04 06 21:23
reideri, kaip tu taip lengva ranka matuoji 100 000 000 zmoniu likimus! Idomiai tu cia taip! Ziurek nepersistenk taip snekedamas! Bet cia jau tau geriau zinot!
As ne taip parasiau - sakiau abu mirsim del tarptautines politikos realiju! O tu vat saunuolis - linki man mirties! O saunuolis! STIPRU! Tikiuosi kad tie kas atsakingi uz musu likimus tures daugiau proto, o tu taip ir liksi dalbajobu prie klaviaturos! O kas gyvens ilgiau jau manau nuspres ponas Dievas!

O del ukrainos, nekarta rasiau, as nelaukiu ukrainos zuties! Cia tu lauki kol kryma grazins! Skirtumas didelis!

Pasekejas to Pimp@las, 2017 04 06 21:07
:) o tu kokia nors mano issakyta nesamone gali man rasti? taigi juk sakiau, arba tu ka nors pacituok arba patylek geriau! Sakiau tau, gali savo ka nors parasyti, analize, kaip cia viskas rutuliosis ir tada galim susilazinti!
Bet, i tai tu nutylejai, pabrukai uodega ir nieko nebeatrasei... miznius...

VVER, 2017 04 06 18:16
Tu tikrai mirsi,o štai aš dar sulauksiu to laiko,kai JAV o dieve vel bus išrastas"prietaisas"neutralizuojantis kitu šaliu branduolinius arsenalus..Ir išras ji pagal viska vel koks rusas emigrantas-pabegelis pabėgęs iš Rusijos nuo režimo

Tamstele, siūlau mažiau kiseliov tv žiūrėti :)

Reideris to GRU pasakų ekejas, 2017 04 06 17:40
Amerikieciams taika nereikalinga nei sirijoje! Taikos nesimato! Kaip tu ir sakei reideri - JAV planas visus kirsint! Tegyvuoja JAV, o kalti be abejo juk rusai! (sarkazmas) Stumiam rusus i kampa ir visi saudysimes branduolinemis! As ir tu reideri, abu mirsime! Tu aisku senas pirdzius jau, tau vienodai, bet pagalvok apie savo artimuosius :(
--------------------
Tokia taika kokia reikalinga rusams daugiau niekam nereikalinga,todėl jos ir nebus...Rusus stumiam ir stumsim,nes judejimas tai progresas,o rusai tai progreso stbdis,ir taip bviskas kaip aš rašiau:rusai tai XXIamz,JAV indenai,uz tai juos ir stumia,ir nieks kitas del to nekaltas tik patys rusai(cituoju Izraelio žvalgybos vadova Jakova Kedmi..:))
Branduolinem galvutėm nesišaudysim,JAV to nereikia..Kad JAV laimet užtenka naftos embarga paskelbt,prie ko čia galvutes ir šaudymas...o jeigu to užtenka tai Rusija nera nei galia nei juolab supergalia..O jeigu taip nera tai pradvisusi ir pasiutlige serganti meška prieš medžiotoja ginkluota daugiašuviu nemandravoje,o daro kas jai liepta ..t.y atlieka degalinės darba..:}}Ir sarkazmo jokio nera..Tegul meška džiaugiasi,kad medžiotojas nešaudo ,nes tiesiog nenori kailio meškos sugadint,o nori ji tiesiog pasikabint ant sienos,nes kitu atveju meška{Rusija}jau seniai ne klupetu o rakum stovėtu...:))

Tu tikrai mirsi,o štai aš dar sulauksiu to laiko,kai JAV o dieve vel bus išrastas"prietaisas"neutralizuojantis kitu šaliu branduolinius arsenalus..Ir išras ji pagal viska vel koks rusas emigrantas-pabegelis pabėgęs iš Rusijos nuo režimo{kaip ,kad buvo su "Stels" technologija:))Tada mirs tu ir koks 100milijonu rusų,likę nu Serbijos pavyzdžiu taps normalia valstybe..Apie tai jau seniai galvoje visi rusu "valdininkai ir vlstybininkai,o ju vaikai jau seniai saugiai gyvena ir mokosi vakaruose..:)Netgi didžiojo rusu-indeno vado "maurojančio Putino"dukte gyvena saugiai Drezdene,negi ir ji rusai bandys apšaudyt iš barnduolinių raketu..Tad pamąstyk,jeigu išeina,mat pagal viska neišeina..:}}

Postscriptum:Ukraina gavoo ir eilini TVF tarnsa,ir ES 600milijonu euru parama..Teks vel laukt ilgai ir nuobodziai Ukrainos žlugimo..:))Ar lauksi??:))

Pumpa pasaku sekejui, 2017 04 06 17:24
As noriu analizuoti ir mastyti,


Čia jau bėda,mąstyt tau neišeina,tu tiesiog sutvertas viska daryt nemąstęs...Analizuot??:)))Irgi neišeina,prirašai vėjo maiša:kažkur girdėta,kažkur matyt ir niekur nepamąstytą..Tam,kad mąstyt ir analizuot visu pirma reik nešališkam but,o tau neišeina..Iš tavo rašliavų akivaizdžiai matosi ką palaikai ir kaip norėtum kad butu,bet tai nereiškia kad taip yra ir bus...
Tau 3 mėnesiai turistine kelione,o puse Lietuvos taip gyvena jau gera dešimtmeti..Tris menesius dirba,9ilsisi,nes vakaru Europoje uzsidirba pakankamai..Bet ka padarysi kai su mastymu nieko neišeina,tai gaunasi tdidelis Š...:))))

Pasekejas to Reideris, 2017 04 06 16:57


Pagal atnaujintas taisykles biometrinius pasus turintys Ukrainos piliečiai be vizų galės viešėti ES turizmo ar verslo tikslais ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį

Taigi, trumpam laikui, turistine kelione! Tai TOKIO bevizio rezhimo norejo ukrainieciai??? Del tokiu turistiniu kelioniu zuvo sitiek zmoniu??? Del tokiu turistiniu kelioniu prakakojo kryma, karas donbase, salis griuvesiuose! Del to kad nuvaziuoti paatostogauti i europa?
Dave sausaini Poroschenko europieciai kad tas dundukas skelbtu DIDZIA PERGALE! O jis tai ir daro, ir dunduku ir teliuku tauta toliau garbins savo isvaduotoja kuris jiems dave laisve EUROPOJE!

BET, i ES jau niekas ukrainos neima, niekas ukrainieciu ten nebenori matyti!
Sakyk ka nori balvone, bet man negaila, saunu, tegu vaziuoja tie ukrainieciai leisti pinigu i ta Vokietija! Beje, tie kas anksciau vazinejo taip ir dabar vazines, o didzioji tautos dalis negales ipirkti tos keliones i ta Vokietija!
Tu pats reideri supranti, kad tas bevizis rezhimas yra tikru tikriausias farsas, pakazucha nepakeicianti susiklosciusios situacijos VISISKAI, ir nesuprantu kodel tu cia ale kazka sventi!

Saunu, dave jiems ta trumpalaiki bevizi, tegu vaziuoja, man negaila! Kaip del manes da tegu nors ir ima ta ukraina i ES! As uz! Tegu baigiasi karas donbase, tegu rusai grazina kryma ir gyvenam taikoj!
REIDERI DEBILOIDE - AS ESU UZ TAIKA, PRIES SMURTA IR GYVENAM TAIKOJ! Bet cia ne apie mane! nelysk i suasmeninimus ka tu visada darai!
As noriu analizuoti ir mastyti, stengtis geopolitiskai/analitiskai vertinti ivykiu eiga!

Taigi! Rusai be kovos krymo negrazins, Europos sajungos viduje europieciams Ukraina nebereikalinga, Amerikieciams ukraina reikalinga siundyti ant rusu! Amerikieciams taika nereikalinga nei sirijoje! Taikos nesimato! Kaip tu ir sakei reideri - JAV planas visus kirsint! Tegyvuoja JAV, o kalti be abejo juk rusai! (sarkazmas) Stumiam rusus i kampa ir visi saudysimes branduolinemis! As ir tu reideri, abu mirsime! Tu aisku senas pirdzius jau, tau vienodai, bet pagalvok apie savo artimuosius :(

Reideris, 2017 04 06 14:27
Ajajai kur VVERiukas,GRU pasakų sekejas juk reket,kad tikrai to nebus..:))Tai gal ir visa kita bus apie tai ka jus sket ,kad nebus??:))

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1199)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (263)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (319)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (592)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (151)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras