Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Rusų politiniai emigrantai Lietuvoje prabils vienu balsu

Aidanas Praleika, Lietuvos žinios
2017 06 09

Vilniuje susirinkę rusų emigrantai sutarė kurti organizaciją, vienijančią visus nuo Kremliaus persekiojimo į Lietuvą pabėgusius Rusijos piliečius. Į pirmąjį renginį susirinkę rusų opozicijos atstovai tuoj pat sulaukė „rusų pasaulio“ provokacijos.

Naujoji organizacija greičiausiai vadinsis „Rusijos europietiškasis judėjimas“ arba „Rusų europietiškasis judėjimas“. Politiniai emigrantai sudarė iniciatyvinę grupę, kuri imsis teisinių organizacijos registravimo klausimų ir rengs steigiamąjį suvažiavimą.
 
„Lietuvoje yra ukrainiečių, baltarusių ir Krymo totorių organizacijos, o demokratiškai mąstantys rusai vis dar išsibarstę“, – portalui „Newsroom“ sakė viena iš iniciatyvinės grupės narių Irina Kalmykova. 

Rusų politinių emigrantų organizacijos idėjai taip pat pritarė žymūs Lietuvoje gyvenantys opozicijos aktyvistai Daniilas Konstantinovas ir Vsevolodas Černozubas.

„Lietuvoje susirinko gana daug emigrantų iš Rusijos, įskaitant ir dešimtis politinių emigrantų, bėgusių nuo persekiojimo tėvynėje. Yra ir verslo emigrantų, kuriuos Lietuvoje jau galima skaičiuoti šimtais. Susitelkę šie žmonės būtų rimta jėga“, – LŽ sakė Daniilas Konstantinovas.
 
Jis pažymėjo, kad visi į naująją rusų organizaciją besiburiantys žmonės neigiamai vertina Rusiją valdantį režimą, nori permainų tėvynėje, todėl ir kuria šį judėjimą. „Susirinkimas įvyko, iniciatyvinė grupė sukurta ir mes imamės organizacinių darbų“, – teigė politinis pabėgėlis.
 
Organizacijos pavadinimo pasirinkimas, pasak Daniilo Konstantinovo, simbolizuoja ne tik norą priešintis režimui, bet ir rusų pagarbą europietiškos vertybėms bei norą priartinti Rusiją prie Europos.

Birželio 12 dieną organizacijos kūrėjai ketina surengti mitingą. „Ši diena mums simbolizuoja demokratinės Rusijos gimimą. Ją mes priešpastatome dabartinei – autoritarinei Rusijai“, – LŽ sakė Daniilas Konstantinovas.
 
Pasak portalo „Newsroom“, naujosios organizacijos kūrėjai nedelsiant sulaukė ir „rusų pasaulio“ atstovų dėmesio. Opozicjos susirinkime pasirodė vyriškis, kuris demonstratyviai fotografavo visus dalyvius, paprašė žodžio ir pareiškė, kad „120 procentų“ palaiko Vladimiro Putino politiką. Sukelti konflikto jam nepavyko ir provokatorius pasišalino.

Iniciatyvinės grupės nariai - Irina Kalmykova ir Eugenijus Titovas Eugenijaus Titovo "Facebook" paskyros nuotrauka.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (6)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (13)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (68)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (4)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras