Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kurdų klausimas: naujas karas ar nauja valstybė? (5)

Komentarai:

jelena, 2009 04 23 14:51
kurdai tai pat yra zmones,jie turi savo kalba,kultura ir jie turi taip pat buti nepriklausomi nuo kitu,jie turi tureti savo sali,kaip ir kitu saliu zmones,isdidziai gali pasakiti pavizdziui:as esu kurdas,cia yra mano salys,as cia gimiau,cia mano saknys. . . . . .

ha, 2008 08 05 16:25
autorius todel apsistojo ties turkija,kadangi sioje valstybeje ju gyvena daugiausia ir butent cia kyla daugiausia problemu,nes turkai nepripazista kurdu kaip atskiros tautos ir juos ignoruoja.O apie arabu valstybes idomu ar isvis ka ismanai...Nes nei turkai,nei persai,nei kurdai nera arabai.Tad manau,kad reiktu pasiskaityti.O dar manau,kad nezinai nieko apie Mesopotamia...Tad ne pro sali butu paskaitineti ir istorija :)

tram pam pam, 2007 06 18 00:41
Sveiki,

Hm... Na, Jūs sakot, kad kaip iš atviruko parašyta.. Na, bet aš manau, kad tiesa... Kurdistanas tikrai sparčiai stojasi ant kojų..
Nors ir nėra viskas taip jau gražu, kaip atrodo :)

http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=eeaa8ac9-678d-4d62-960a-f85cff4dd0f5

ne autorius, 2007 06 09 12:02
kadangi kurdai kolkas de jure neturi savo valstybes, tai akivaizdu, jog jai sukurti butu naudojami kitu arabisku ir ne-arabisku ME regiono valstybiu teritoriniai dariniai. manau, kad turkija labai labai nenoretu pamatyti de jure nepriklausoma Kurdistano Respublika. lygiai taip nepriklausomo Kurdistano susikurimu neapsidziaugtu Iranas. siek tiek maziau susirupintu Sirija. visu siu valstybiu teritoriniam vientisumui kiltu pavojus, jei kurdai sukurtu nepriklausoma Kurdistana.

ask, 2007 06 09 00:34
"Liudininkai teigia, kad šiandienis Irako Kurdistanas – sparčiai ant kojų besistojanti autonomija: statomas naujas tarptautinis oro uostas, vyriausybiniai pastatai, tūkstančiai butų ir privačių namų, parduotuvėse ir turguose gausu prekių, veikia mokyklos, vietos universitetas plečiasi, o vakarietiški viešbučiai pilni užsienio verslininkų" - atrodo, kad autorius visa tai is kazkokio turistinio lankstinuko arba propagandinio tinklapio nurase :D
jei irmtai, tai kurdu problema, kaip autosius teisingai raso, egzistuoja nuo 19 a. ir visi bandymai tapti nepriklausomais lieka neigyvendinti. bet kodel autorius apsistoja tik ties turkija, juk kaip pats sako kurdai gyvena placiame regione, keliose valstybes. tuo labiau tai musulmonai, na yra ten ivairiu religiju. Bet kuriuo atveju, jei kurdai nores sukurti savo valstybe, idomu ar jie reikalaus teritoriju is kitu arabisku saliu?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras