Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Įvykiai Gruzijoje
 
  Applebaum: Gruzija pati kalta dėl savo karo (5)

2008 11 21

Gruzija pati kalta dėl savo karo – tokia skambi frazė sumirgėjo ne tik laikraštyje „New York Times“, neseniai apie tai prabilo ir europietiškieji paliaubų stebėtojai BBC ir NPR. Jie su visu būriu kitų tyrėjų dar kartą išnagrinėjo įvykius, supančius Gruzijos išpuolį prieš Pietų Osetiją rugpjūčio 7-ąją, incidentą, kuris išprovokavo masinį Rusijos įsiveržimą į Gruziją rugpjūčio 8-ąją.

 
 
  Abchazai ir gruzinai vėl šaudė

2008 11 20

Abchazijos Gynybos ministerija atmetė Gruzijos Vidaus reikalų ministerijos kaltinimus, kad Rusijos kariai apšaudė Gruzijos Ganmuchurio kaimą ties riba su Abchazija, praneša „RIA Novosti“.

 
 
  ES tirs Rusijos–Gruzijos karo priežastis (1)

2008 11 20

Europos Sąjunga ketina priimti plačios apimties „tiesos misijos“ įgaliojimus, siekdama ištirti, kas pradėjo karą Gruzijoje, nes pasigirdo įtarimų, jog Gruzija bombardavo sukilėlių užimtą Pietų Osetijos sostinę Cchinvalį, praneša „EUobserver“.

 
 
  Rusijos pasitraukimas nėra baigtas (2)

2008 10 10

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris pareiškė, kad Rusijos pasitraukimas iš Gruzijos nėra baigtas, rašo BBC.

 
 
  Rusijos pajėgos pradėjo pasitraukimą iš Gruzijos (2)

2008 10 08

Rusijos karinės pajėgos pradėjo atsitraukimą iš buferinių zonų, esančių greta administracinės Gruzijos sienos su Pietų Osetija ir Abchazija, skelbia Gruzijos ir Rusijos spauda.

 
 
  Rusija iki ketvirtadienio išves karius iš Gruzijos teritorijų (1)

2008 10 07

Spalio 8 d. Rusija iš Pietų Osetijos pasienių postų pradės išvesti taikdarių pajėgas. Karių išvedimo procesas turėtų trukti vieną parą, antradienį pareiškė rusų pajėgoms vadovaujantis generolas majoras Maratas Kulachmetovas, praneša agentūra „RIA Novosti“.

 
 
  Rusija apkaltino Gruziją provokuojant naują karą

2008 10 06

Rusijos Užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame apkaltino Gruziją bandant išprovokuoti naują karą Kaukaze, praneša lenta.ru. „Susidaro įspūdis, kad kažkokios jėgos Tbilisyje tyčia aštrina situaciją regione ir organizuodami teroristinius aktus stengiasi išprovokuoti naujus karinius veiksmus”, - teigė ministerijos atstovas.

 
 
  Gruzijos kaimą sudrebino 5 sprogimai

2008 10 06

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį netoli Abchazijos esančiame Gruzijos Pachulanio kaime nugriaudėjo net 5 sprogimai. Tiesa, apie nukentėjusiuosius kol kas nieko nepranešama.

 
 
  Goryje naikinami Rusijos kontrolės punktai

2008 10 05

Sekmadienį, spalio 5 dieną, Rusijos kariai likvidavo savo kontrolės punktus Gruzijos Gorio miesto rajone. Apie tai agentūrai „France Presse“ pranešė ES stebėtojų grupės atstovai.

 
 
  Rusija naikina kontrolės punktus Gruzijoje

2008 10 05

Europos Sąjungos stebėtojai teigia, kad Rusijos kariai panaikino pagrindinį kontrolės punktą Gruzijos teritorijoje netoli Pietų Osetijos. Kontrolės punktas netoli Gorio miesto yra pirmas rusų panaikintas kontrolės punktas vykdant atsitraukimo susitarimą. Rusija sutiko patraukti savo karius iš dviejų buferinių zonų Gruzijoje iki spalio 10 dienos, o pasitraukimą stebi ES stebėtojai, praneša BBC.

 
 
  Cchinvalyje įvykusio sprogimo metu žuvo Rusijos pulkininkas

2008 10 04

Penktadienį Cchinvalyje įvykusio sprogimo metu žuvo Rusijos Jungtinio taikos palaikymo konflikto zonoje štabo viršininkas plk. Ivanas Petrikas, praneša dienraštis „Komersant“. Pietų Osetijos vidaus reikalų ministerijos vadovo Michailo Mindzaevo teigimu, I.Petrikas žuvo savo kabinete nuo skeveldros, po jo darbo kabineto langais sprogus užminuotam automobiliui.

 
 
  P. Osetijoje per sprogimą žuvo 7 žmonės

2008 10 03

Pietų Osetijos sostinėje Cchinvalyje nugriaudėjus sprogimui iš karto žuvo šeši žmonės, dar keturi sužeisti, praneša BBC. Vėliau vienas iš sužeistųjų mirė ligoninėje. Sprogimas įvyko šalia Rusijos karinio posto. P. Osetijos vyriausybės atstovas teigia, kad sprogo automobilis. Kas žuvo – kariškiai ar civiliai, - nepranešama.

 
 
  Europos taryba mano, kad dėl karo Gruzijoje kaltos abi šalys (1)

2008 10 03

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, apsvarsčiusi Rusijos ir Gruzijos karo pasekmes, nutarė, kad Rusijos ir Gruzijos karo dėl dviejų nuo pastarosios valstybės atskilusių regionų priežastys ginčytinos, tad įvykius turėtų ištirti nepriklausomi tarptautiniai ekspertai.

 
 
  Gruzijos laivus Potyje sunaikino Juodosios jūros laivyno specialiosios pajėgos

2008 09 28

Gruzijos karinėms jūrų pajėgoms priklausę, Počio uoste stovėję laivai buvo sunaikinti Rusijos Juodosios jūros laivyno specialiosios paskirties jūrų pėstininkų, praneša www.gazeta.ru. Rugsėjo 26 d. į Sevastopolį iš karinio budėjimo prie Gruzijos krantų grįžo du dideli desantiniai laivai „Jamal“ ir „Saratov“.

 
 
  Dėl karo Gruzijoje pradžios - prieštaringa informacija

2008 09 11

Trečiadienį JAV parlamento nariai aiškinosi karo Gruzijoje aplinkybes. Visų pirma įvykius Kaukaze aptarė Senato karinių pajėgų komiteto nariai drauge su Pentagono viršininko pavaduotoju politiniams klausimams Ericu Edelmanu ir valstybės sekretorės padėjėju Europos ir Eurazijos reikalams Danielu Friedu.

 
  Puslapiai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   >>>


 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (366)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.Lenkijos užsienio reikalų ministerija tapo Rusijos programišių taikiniu? (4)

2017 02 02

Manoma, kad ART28 grupuotei, kuri dar žinoma kaip Fancy Bear, priklausantys programišiai mėgino įsilaužti į Lenkijos užsienio reikalų ministerijos (URM) darbuotojų kompiuteriusVartojimas vis dar stiprina D. Britanijos ekonomiką (9)

2017 02 01


Didžiosios Britanijos vartotojai tarsi griauna įspėjimus, kad vadinamasis „Brexitas“ gali sukelti šalies ekonomikos sulėtėjimą. Per paskutinius tris 2016 metų mėnesius jų išlaidos buvo gausios ir tai leido išlaikyti solidžius ūkio augimo rodiklius. Praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais D. Britanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) didėjo 0,6 proc. ir augimo tempai iš esmės atitiko dviejų ankstesnių ketvirčių duomenis. Tokias tendencijas atspindėjo investuotojų ir finansų rinkų nekantriai laukti rodikliai, kuriuos paskelbė Nacionalinės statistikos tarnyba (ONS).


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras