Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kurtas Volkeris Rusijos žurnalistams: už įvykius Donbase „100 procentų“ atsakinga Maskva (65)

Šaltinis: 15min
2017 11 05

JAV specialusis atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris ryžtingai nutildė Rusijos žurnalistus, per Valstybės departamente surengtą spaudos konferenciją pareiškusius, kad situacija Donbase yra Ukrainos „vidaus problemos“. Jis iškart pastebėjo, kad Rusija „100 procentų“ kontroliuoja tai, kas vyksta Rytų Ukrainoje, rašo „Unian“.

K.Volkeris taip parodė nesutinkantis su Rusijos žurnalistų, dalyvavusių spaudos konferencijoje, prielaidomis, esą padėtis Donbase yra „vidinių Ukrainos nesutarimų“ išraiška. 

Rusai specialiojo pasiuntinio klausė, ką jis mano apie Kijevo nenorą užmegzti dialogą su vadinamosios Luhansko ir Donecko liaudies respublikomis. 

„Tai nėra vidinis konfliktas. Tai nėra etninis konfliktas. Tai nėra vietinis konfliktas. Tai konfliktas, kurio rytinėje pusėje viską 100 procentų valdo ir kontroliuoja Rusija“, – kalbėjo K.Volkeris.

Diplomatas, tiesa, pripažino, kad prorusiškų separatistų pusėje „akivaizdžiai“ yra vietos žmonių, pasamdytų dalyvauti karinėje operacijoje ir dirbti civilinėse vadinamųjų liaudies respublikų administracijose.

„Bet tam vadovauja Rusija, tad apie Rusiją reikėtų kalbėti kaip apie konflikto dalyvę, – vis dėlto iškart pabrėžė K.Volkeris. – Kaip jau esu sakęs, sprendimus ten priima Rusija, ir manau, kad JAV pastangas reikia kreipti būtent į tiesioginį kontaktą su Rusija.“ 

JAV specialusis pasiuntinys taip pat paaiškino, kokiomis sąlygomis galėtų aplankyti Donecko ir Luhansko miestus, kuriuose įsitvirtinusi Rusijos remiamų separatistų valdžia. 

„Jei mes išspręsima šį konfliktą, jei pasieksime taiką, jei užtikrinsime visų žmonių – rusakalbių, kalbančių ukrainietiškai ir visų kitų – ir jei įgyvendinsime Minsko susitarimus bei atkursime Ukrainos suverenumą, aš tikrai norėčiau apsilankyti ir Luhanske, ir Donecke“, – pareiškė K.Volkeris.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kurtas Volkeris.

 
  Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 65)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (6)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (13)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (68)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (4)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras